PoradyDomowymi sposobami usuniesz uporczywe plamy potu z poduszki. Potrzebne produkty masz w kuchni!

Domowymi sposobami usuniesz uporczywe plamy potu z poduszki. Potrzebne produkty masz w kuchni!

Domowymi sposobami usuniesz uporczywe plamy potu z poduszki. Potrzebne produkty masz w kuchni!
30.06.2022 16:42

Podczas letnich upałów pocimy się zdecydowanie częściej (również w nocy). Cierpią na tym nasze jasne poszewki poduszek, które pokrywają się żółtymi plamami. Jak usunąć plamy potu z poduszki? Sprawdź niezawodne patenty.

Kiedy temperatura powietrza w nocy nie spada poniżej 20 stopni Celsjusza, to podczas nocnego wypoczynku również pocimy się obficie. Efektem tego są nieestetyczne, żółte plamy, które można zauważyć na poduszkach. Jak się ich skutecznie pozbyć? Są na to naturalne sposoby.

Jak usunąć żółte plamy za pomocą soku z cytryny?

Cytryna ma właściwości wybielające i rozjaśniające. Wyciśnij sok z pięciu owoców i dodaj go do garnka z ciepłą wodą. Następnie natrzyj miksturą poduszki i rozwieś do wyschnięcia.

Możesz również tylko posmarować plamy sokiem z cytryny i pozwolić poduszkom wyschnąć na słońcu.

pinterest
pinterest

Jak zlikwidować plamy potu przy użyciu octu?

Zwykły biały ocet jest niezastąpiony podczas sprzątania i ma dużo zastosowań. Rozprawi się również z brzydko wyglądającymi, żółtymi plamami. Ocet ma właściwości dezynfekujące, a także wybielające.

Do butelki ze spryskiwaczem wlej pół szklanki octu oraz tyle samo wody. Roztwór rozpyl na plamy oraz odczekaj godzinę.

Soda oczyszczona na plamy z potu

Uniwersalnym środkiem czyszczącym jest także soda oczyszczona. Z wody oraz sody zrób pastę, a następnie nałóż ją na plamy. Delikatnie wetrzyj i odczekaj ok. 2 godziny. Po tym czasie usuń pastę i energicznie wytrzep poduszki.

Mikstura do zadać specjalnych

Jeżeli Twoje plamy są dość uporczywe i nie chcą mimo wszystko dać się usunąć, to zastosuj miksturę do zadań specjalnych. Połącz wodę utlenioną z wodą oraz sodą oczyszczoną w proporcjach 1:1:1. Taką mieszaninę nałóż na plamy i uzbrój się w cierpliwość na około 1 godzinę. Następnie usuń pastę i wytrzep poduszki.

pinterest
pinterest

Oczywiście po wszystkich zabiegach odplamiających możesz wyprać w pralce. Stosuj się jednak w tym przypadku do zaleceń zamieszczonych na metce.

Już wiesz jak usunąć plamy potu z poduszki. Przekonaj się także, że niezwykle szybko możesz zneutralizować plamy po ptasich odchodach znajdujące się na meblach ogrodowych. 

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także