PoradyNatychmiast usuń z domu te rzeczy! Zła energia zniknie w mgnieniu oka

Natychmiast usuń z domu te rzeczy! Zła energia zniknie w mgnieniu oka

Jak usunąć złą energię z domu? Fot. Freepik
Jak usunąć złą energię z domu? Fot. Freepik
03.07.2023 14:42

Energia w domu to coś, czego nie powinieneś lekceważyć. Dobra aura sprawia, że czujesz się spokojny i zrelaksowany, a zła powoduje wiele problemów. Podpowiadamy, jak usunąć złą energię z domu.

Każde miejsce ma swoją energię i oddziałuje na ludzi w pozytywny lub negatywny sposób. W domu powinniśmy znajdować spokój i wytchnienie, warto więc zadbać, by panowała w nim jak najlepsza aura. Jak to zrobić? Jest kilka sposobów na usunięcie złej energii i przywołanie dobrej.

Jakie są skutki złej energii w domu?

Złą energię w domu czuć zwykle już od progu. Zmęczenie, brak motywacji czy zły humor domowników to najlepsze dowody na to, że aura w mieszkaniu nie jest dobra. W efekcie często dochodzi do nieporozumień. Konsekwencją złej energii może być również tzw. złośliwość rzeczy martwych, czyli częste usterki różnych domowych sprzętów. Negatywna energia źle wpływa także na zwierzęta (są nerwowe) oraz rośliny (słabo rosną, są podatne na choroby i ataki szkodników).

Jak usunąć złą energię z domu? fot. Freepik
Jak usunąć złą energię z domu? fot. Freepik

Co jest przyczyną złej energii w domu?

Przyczyny złej energii w domu mogą być różne. Przede wszystkim wpływają na nią osoby, które źle nam życzą lub nieproszeni goście. Kontakt z osobami o złych intencjach, który czasem jest nieunikniony, może sprawić, że aura w domu nagle się zepsuje. Ale to nie wszystko. Złą energię przyciągają również przedmioty takie jak: potłuczone lustra, zepsute sprzęty (w tym zegarki), potłuczona porcelana, nieaktualne kalendarze czy rzadko używany fotel bujany. Powinieneś unikać również rzeczy bez pary (np. skarpetek), trofeów myśliwskich, wypchanych zwierząt oraz suszonych, a także zwiędłych kwiatów.  Jeśli masz któryś z tych przedmiotów, szybko się go pozbądź. To prosty sposób, by usunąć złą energię. Może jednak okazać się niewystarczający. Jak jeszcze możesz pozbyć się złej aury z domu? Jest kilka prostych sposobów.

Jak usunąć złą energię z domu. Fot. Freepik
Jak usunąć złą energię z domu. Fot. Freepik

Jak usunąć złą energię z domu?

Jeśli wyrzuciłeś już wszystkie potencjalne źródła złej energii, ale nie czujesz poprawy, wypróbuj proste rytuały i talizmany przyciągające szczęście do domu.

  • Umieść w każdym oknie niewielkie lusterko. Skieruj je stroną odbijającą na zewnątrz.
  • Zawieszenie podkowy nad drzwiami to dobry sposób na przyciągnięcie szczęścia oraz usunięcie złej energii. Końce podkowy skieruj ku dołowi. W ten sposób przekierują negatywne wibracje do ziemi, gdzie zostaną rozproszone.
  • W centralnej części domu ułóż symetryczny kształt z kamieni szlachetnych. Możesz wykorzystać m.in. kryształy górskie, ametysty, labradoryty, obsydiany lub czarne turmaliny. Kamienie pomogą zamienić złą energię w dobrą.
  • Użyj oczyszczającej mocy ziół. Rozsyp je na parapetach oraz progach, rozwieś w domu w woreczkach lub w formie miotełek. Do usunięcia złej energii możesz wykorzystać m.in. miętę, bazylię, rozmaryn, szałwię, koper czy pokrzywę.
  • Wykorzystaj rośliny o magicznych właściwościach oraz zdrowe kwiaty. Te ostatnie mogą być zasadzone w doniczkach lub wkładane do wazonów jako sezonowe bukiety.
  • Zneutralizuj złą energię solą. Rozsyp ją w progach, na parapetach oraz kątach. Po upływie 48 godzin usuń ją za pomocą odkurzacza.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także