PoradyNie popełniaj tych błędów przy myciu telewizora! Ekran będzie całkowicie zniszczony

Nie popełniaj tych błędów przy myciu telewizora! Ekran będzie całkowicie zniszczony

Podpowiadamy jak wyczyścić ekran, żeby go nie zniszczyć. Fot. Genialne
Podpowiadamy jak wyczyścić ekran, żeby go nie zniszczyć. Fot. Genialne
22.09.2023 16:56

Brudny ekran telewizora lub komputera sprawia, że od razu odechciewa nam się z niego korzystać. Niewiele osób wie jednak, jak doprowadzić go do porządku, by jednocześnie tym go nie zniszczyć. Jest kilka domowych sposobów, które warto wykorzystać. Działają równie dobrze jak specjalistyczne preparaty. Poznaj, jak wyczyścić ekran w bezpieczny, a skuteczny sposób.

Do mycia telewizora lub komputera nie musisz kupować specjalistycznych płynów czy pianek. Są o wiele tańsze, ale równie skuteczne domowe patenty, które możesz wykorzystać, by zadbać o sprzęt. Podpowiadamy, jak wyczyścić ekran w zależności od tego, jak mocno jest zabrudzony.

Na co uważać przy czyszczeniu ekranu?

Telewizor i komputer powinieneś czyścić raz w tygodniu. Zawsze rób to, gdy sprzęt jest wyłączony. Pamiętaj, że ekran jest dość delikatny i podatny na zarysowania. Musisz bardzo uważać, żeby go nie uszkodzić. Zanim przejdziesz do czyszczenia na mokro, zetrzyj drobinki kurzu za pomocą ściereczki antystatycznej lub ścierki z mikrofibry. W ten sposób pozbędziesz się drobinek, które mogłyby zarysować powierzchnię w czasie mycia. Nie używaj papierowego ręcznika. Papier jest materiałem lekko, ale jednak ściernym, więc mógłby zostawić na powierzchni mikro uszkodzenia, przez które ekran może matowieć. Gdy już zetrzesz z ekranu kurz, możesz przejść do mycia na mokro. Nigdy nie nakładaj środków myjących bezpośrednio na ekran. Zwilżaj nimi ściereczkę i przecieraj nią sprzęt. Staraj się nie wywierać zbyt dużego nacisku, ponieważ możesz w ten sposób uszkodzić urządzenie. Po myciu na mokro zawsze poleruj ekran suchą ściereczką.

Jak wyczyścić ekran telewizora lub komputera? Fot. Freepik
Jak wyczyścić ekran telewizora lub komputera? Fot. Freepik

Jak wyczyścić ekran telewizora lub komputera?

Istnieją specjalne środki chemiczne do czyszczenia ekranów, ale nie musisz wydawać na nie pieniędzy. Istnieje kilka domowych sposobów, by zadbać o sprzęt.

  • Użyj wody demineralizowanej. Doskonale sprawdza się przy usuwaniu codziennych, niezbyt mocnych zabrudzeń i nie pozostawi smug.
  • Aby usunąć odciski palców, wymieszaj wodę z octem w proporcji 1:1. Tłuste ślady szybko znikną, a ekran będzie pięknie błyszczał.
  • Wymieszaj wodę (najlepiej demineralizowaną) z delikatnym płynem do mycia naczyń. Wystarczy dodać 1-2 krople. Ten środek pomoże usunąć z ekranu nawet ciężkie zabrudzenia.

Czym nie czyścić telewizora i komputera?

Wiesz już, czy wyczyścić ekran. Czas wyjaśnić, jakich preparatów powinieneś unikać, by go nie uszkodzić. Przede wszystkim nie korzystaj z płynu do mycia szyb. Ten silny środek może uszkodzić powierzchnię telewizora lub komputera oraz jego powłokę antyrefleksyjną. To samo dotyczy środków zawierających w składzie alkohol lub amoniak. Mogą spowodować poważne, trwałe uszkodzenia ekranu. Pamiętaj też, żeby nie nanosić preparatów bezpośrednio na powierzchnię urządzenia. Zawsze zwilżaj nimi miękką ściereczkę i wycieraj nią ekran.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także