Porady5 domowych sposobów na wyczyszczenie fug. Odzyskają dawny blask i będą wyglądały jak nowe

5 domowych sposobów na wyczyszczenie fug. Odzyskają dawny blask i będą wyglądały jak nowe

5 domowych sposobów na wyczyszczenie fug. Odzyskają dawny blask i będą wyglądały jak nowe

14.06.2022 16:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zabrudzone fugi to prawdziwa zmora osób, które starają się utrzymać swoje łazienki i kuchnie w jak najlepszym porządku. Jak wyczyścić fugi, aby odzyskały dawny blask i wyglądały jak nowe?

etaphop/freepik
etaphop/freepik

Jak pozbyć się pleśni z fug?

Połącz ocet z sodą oczyszczoną na jednolitą masę. Posmarują nią fugi i poczekaj ok. 20 minut. Następnie zmyj pastę wodą. Ocet i soda świetnie poradzą sobie z pleśnią, tłustymi plamami czy zwierzęcym moczem.

Jak usunąć żółty nalot przy użyciu pasty do zębów?

Zwykła pasta do zębów usunie żółty nalot na fugach. Porządnie wyszoruj nią spoiny i pozostaw chociaż na godzinę. Po tym czasie usuń pastę za pomocą szmatki nasączonej płynem do mycia naczyń.

Vita Dor/freepik
Vita Dor/freepik

Jak wyczyścić białe fugi przy pomocy cytryny?

Połącz gruboziarnistą sól z sokiem z cytryny. Wymieszaj do uzyskania jednolitej konsystencji i wetrzyj w fugi za pomocą szczoteczki do zębów. Pozostaw na 10 minut i zmyj całość wodą. Cytryna odświeży fugi i przywróci im ładny, biały kolor. Nie poradzi sobie natomiast z rdzą czy osadem z kamienia.

Jak wyczyścić fugi proszkiem do pieczenia?

Proszek do pieczenia zneutralizuje tłuste plamy, osad z kamienia oraz przebarwienia. Najpierw zwilż fugi wodą, a następnie nałóż na nie proszek. Potem poczekaj ok. 30 minut i wilgotną gąbką usuń produkt spulchniający.

natali_ploskaya/freepik
natali_ploskaya/freepik

Z czym rozprawi się ocet?

Ocet ma działanie przeciwgrzybicze i doskonale zadba o fugi w kuchni czy łazience. Wlej go do miseczki i dodaj łyżkę płynu do mycia naczyń. Powstałą miksturę nałóż na fugi. Warto użyć do tego celu butelki ze spryskiwaczem. Płyn do mycia naczyń możesz zastąpić sokiem z cytryny czy ulubionym olejkiem eterycznym. Pozwól miksturze wyschnąć i nie zmywaj jej z fug.

Wiesz już, jak czyścić fugi domowymi sposobami. Przekonaj się również jak szybko można odetkać zlew bez pomocy hydraulika.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także