PoradyLajfhakiTrik z papierem sprawi, że zapomnisz o przypalonych resztkach na opiekaczu do tostów

Trik z papierem sprawi, że zapomnisz o przypalonych resztkach na opiekaczu do tostów

Jak wyczyścić opiekacz do tostów fot. getty Images
Jak wyczyścić opiekacz do tostów fot. getty Images

30.03.2023 20:40, aktual.: 31.03.2023 08:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Opiekacz do tostów to obowiązkowe urządzenie w kuchni. Dzięki niemu przygotujemy tosty, kiedy tylko mamy na nie ochotę. Można je zrobić tradycyjnie z serem i szynką lub wypróbować wielu innych kombinacji. To świetny sposób na pozbycie się resztek z lodówki. Proste, a przygotowane z niecodziennymi dodatkami zachwycą gości podczas imprezy. Ich jedzenie to czysta przyjemność. Jednak czyszczenie opiekacza do tostów już nie - szczególnie, jak mocno przypalił się ser lub inny osad. Taki brud, jeśli nie wyczyścimy opiekacza przed kolejnym użyciem - nie jest ani estetyczny, ani smaczny, ani tym bardziej neutralny dla naszego zdrowia. Jak wyczyścić opiekacz do tostów?

Jeśli stosowałeś wcześniej detergenty do mycia opiekacza to błąd. Jego płyta ma bezpośredni kontakt z żywnością i każda zastosowana chemia wniknie potem do kanapek. Jak wyczyścić opiekacz do kanapek? Mamy na to skuteczne patenty, które zadziałają też w przypadku gofrownicy czy grilla elektrycznego.

Czyszczenie opiekacza do tostów krok po kroku

Sposób pierwszy: ręcznik papierowy i mokra ściereczka

Po pieczeniu tostów zabrudzenia są jeszcze ciepłe i przez to łatwiejsze do usunięcia. Dlatego zastosuj do nich gładką gąbkę, ściereczkę z mikrofibry lub ręcznik papierowy. Namocz je wcześniej w cieplej wodzie z mydłem i przetrzyj powierzchnię opiekacza. Pod żadnym pozorem nie używaj drucianych szczotek, abyś nie zniszczył tafli.

Jak wyczyścić opiekacz, fot. Freepik
Jak wyczyścić opiekacz, fot. Freepik

Sposób drugi: wypróbuj olej lub oliwę

  • Odłącz opiekacz od prądu i poczekaj, całkowicie wystygnie.
  • Zabrudzoną tafle przetrzyj papierowym ręcznikiem nasączonym w oliwie z oliwek lub olejem roślinnym.
  • Przy mocnym brudzie nalej tłuszcz na taflę i pozostaw do rozpuszczenia.

Patent na zawsze czysty opiekacz do kanapek

Wiesz już, co robić z brudnym opiekaczem do kanapek. Czas, abyś poznał patent na to, aby zawsze był czysty. Przed włożeniem do niego kanapek, wyłóż płytę grzewczą papierem do pieczenia. Następnie połóż na niego kanapki - możesz dać na ich wierzch nieco masła, aby były bardziej chrupkie. Zamknij opiekacz do kanapek i odczekaj chwilę, aż tosty będą gotowe. Po ich upieczeniu wyciągnij oba tosty, a papier do pieczenia wyrzuć. Resztki sera i dodatków, zamiast przykleić się do płyty opiekacza, zostaną na papierze - urządzenie pozostanie czyste i gotowe do kolejnego użytku!

Jedzenie w reklamach vs RZECZYWISTOŚĆ! ?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także