PoradyJak wyczyścić płytę indukcyjną z przypalonych resztek i plastiku? Wystarczą dwa produkty

Jak wyczyścić płytę indukcyjną z przypalonych resztek i plastiku? Wystarczą dwa produkty

Jak wyczyścić płytę indukcyjną, fot. Pinterest
Jak wyczyścić płytę indukcyjną, fot. Pinterest
02.09.2022 11:00

Kuchenki indukcyjne brudzą się równie łatwo jak każde inne. One nie mają magicznej mocy i nie czyszczą się same, a resztki żywności z łatwością na nich zastygają. Jak wyczyścić płytę indukcyjną? Są na to proste, domowe patenty. Będziesz zaskoczony jak szybko można usunąć wszelkie zanieczyszczenia.

Czyszczenie płyty indukcyjnej cytryną

Oczywiście znacznie lepsze i bardziej ekologiczne są naturalne środki czyszczące. Najpierw posyp zabrudzoną płytę indukcyjną sodą oczyszczoną. Następnie przetnij cytrynę na pół i wyciśnij na sodę trochę soku. Później przecieraj cytryną całą płytę.

Jeżeli zabrudzenia są zaschnięte i wyjątkowo uciążliwe, to sodę wraz z sokiem z cytryny pozostaw na płycie przez ok. 60 minut. Po tym czasie usuń ją wilgotną szmatką.

Cytryna świetnie usuwa kamień i sprawi, że płyta zyska nowy blask i nie będzie matowa. Natomiast soda oczyszczona rozpuszcza przypalone resztki jedzenia.

Obraz

Jak czyścić płytę indukcyjną za pomocą octu?

Najpierw przetrzyj całą płytę octem. To pozwoli Ci pozbyć się tłuszczu. Później, kiedy jeszcze nie wyschła, posyp ją sodą oczyszczoną i nakryj wilgotną szmatką lub ręcznikiem. Całość pozostaw na 15 minut, aby soda mogła zadziałać.

Na koniec delikatnie przetrzyj całą płytę. Zobaczysz, jak łatwo odejdzie z niej cały brud czy resztki jedzenia. Możesz ją także wypolerować octem i przetrzeć ręcznikiem papierowym. Wówczas będzie ładnie się błyszczeć.

Obraz

Jak usunąć przypalony plastik z kuchenki?

Odczekaj, aż pole grzewcze ubrudzone plastikiem, trochę wystygnie. Następnie na roztopiony, jeszcze ciepły, plastik nasyp sporą ilość sody oczyszczonej i całość spryskaj białym octem. Odczekaj ok. 30 sekund. W tym czasie soda zacznie buzować i zrobi się sporo piany. Następnie użyj szorstkiej strony gąbki i zacznij szorować przypalony plastik. Uważaj, aby nie porysować płyty.

Po chwili bez trudu powinien się odkleić. Na koniec użyj czystej ściereczki. Lekko pocierając, zetrzyj z płyty resztki zabrudzeń. I gotowe!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także