PoradyJak wyczyścić przypalony toster i opiekacz do kanapek bez skrobania? Zrobisz to "na tłusto"

Jak wyczyścić przypalony toster i opiekacz do kanapek bez skrobania? Zrobisz to "na tłusto"

Jak wyczyścić przypalony toster i opiekacz do kanapek bez skrobania? Zrobisz to "na tłusto"
21.07.2022 09:47

Nie ma nic lepszego na śniadanie, niż chrupiący tost z dżemem lub żółtym serem. Jednak podczas opiekania chleba na powierzchni tostera osadzają się zanieczyszczenia oraz resztki żywości. Jak wyczyścić przypalony toster bez skrobania? Są na to domowe i sprawdzone metody.

Pyszne grzanki z ciągnącym się serem uwielbiają nie tylko dzieci. Jednak podczas przygotowywania tego przysmaku, ser często wypływa spomiędzy dwóch kromek chleba i przylepia się do opiekacza. Wówczas w całej kuchni roznosi się delikatny zapach spalenizny.

pinterest
pinterest

Jak skutecznie wyczyścić przypalony toster?

Mało osób myje swój toster lub opiekacz na bieżąco. Taki zwyczaj prowadzi do tego, że w końcu trzeba zmierzyć się z zaschniętym serem i innymi resztkami jedzenia. Ale na to też jest sposób. Weź papierowy ręcznik i nasącz go dowolnym olejem roślinnym. Następnie przetrzyj zabrudzone miejsca. Jeżeli brud jest bardziej uporczywy, to najpierw nalej trochę oleju na toster i odczekaj, aż przypalona żywność zacznie się odklejać. Później usuń ją sprawnym ruchem.

Jak regularnie dbać o toster i opiekacz?

Oczywiście najlepszym pomysłem będzie regularne usuwanie wszelkich zabrudzeń. Po użyciu opiekacza odłącz go od prądu i poczekaj aż wystygnie. Następnie weź ręcznik papierowy oraz ściereczkę z mikrofibry nasączoną wodą. Najpierw zgarnij wszystkie okruszki za pomocą ręcznika. Później usuń nadmiar tłuszczu oraz większe kawałki żywności, które lekko przywarły do powierzchni opiekacza.

pinterest
pinterest

Czego nie robić podczas czyszczenie tostera?

  • Podczas mycie nie używaj żadnych detergentów ani produktów chemicznych. Mogę one przeniknąć później do naszych kanapek.
  • Nie stosuj drucianych szczotek oraz innych szorstkich czyścików. Mogą one zarysować oraz zniszczyć teflonową powierzchnię opiekacza.

Co zrobić, aby nie musieć czyścić tostera codziennie? Metoda da leniwych ;)

Istnieje prosty patent, który uchroni Cię przed przypaleniem tostera oraz koniecznością codziennego czyszczenia. Kawałek papieru do pieczenia połóż na opiekaczu. Na nim umieść kanapkę i przykryj ją drugim kawałkiem papieru do pieczenia.

Już wiesz jak wyczyścić przypalony toster bez skrobania. Poznaj teraz sposób na mrówki. Dzięki niemu szybko opuszczą Twój dom.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także