PoradyCzęsto wlewam ocet do spłuczki. Oszczędza mi to dużo nerwów i czasu

Często wlewam ocet do spłuczki. Oszczędza mi to dużo nerwów i czasu

Często wlewam ocet do spłuczki. Oszczędza mi to dużo nerwów i czasu

27.08.2022 20:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dbając o toaletę zwykle czyścimy sam sedes i jego wnętrze. Natomiast nikt nie przejmuje się spłuczką. A czasami ona potrafi odmówić posłuszeństwa. Dowiedz się jak wyczyścić spłuczkę.

Spłuczka jest jednym z ważniejszych elementów toalety. To dzięki niej woda usuwa wszelkie nieczystości. Jednak czasami spłuczka przestaje właściwie działać i zwyczajnie się zacina. Dlaczego się tak dzieje? Otóż winowajcą jest osad z kamienia, który gromadzi się na elementach spłuczki. Na szczęście są domowe sposoby, które pozwolą na szybkie usunięcie go.

Jak pozbyć się kamienia ze spłuczki?

Produktem kluczowym jest tutaj ocet. Najpierw otwór pokrywę zbiornika i oceń stopień zakamienienia spłuczki. Następnie przygotuj roztwór gorącej wody oraz octu (wystarczy szklanka, ale przy dużych osadach z kamienia możesz wlać go nawet pół litra). Później spuść wodę i wlej octowy roztwór do zbiornika. Odczekaj kilka godzin. Na koniec weź szczoteczkę i, szorując elementy spłuczki, usuń resztki kamienia.

Wraz z roztworem octu do spłuczki możesz wrzucić kostkę toaletową. Dzięki temu zapach octu nie będzie tak wyczuwalny, a w łazience roztoczy się świeża i przyjemna woń.

pinterest
pinterest

Regularne czyszczenie

Oczywiście o spłuczkę należy dbać regularnie, a nie tylko wtedy, kiedy zaczyna szwankować. Dlatego co jakiś czas, profilaktycznie wlewaj do zbiornika ocet, aby zmiękczyć osadzający się kamień. Jeżeli nie lubisz zapachu octu, to możesz go zamienić na kwasek cytrynowy rozpuszczony w wodzie. 

Samodzielnie zrobiony odświeżacz z pasty do zębów

Kolejnym patentem ze spłuczką jest samodzielne zrobienie odświeżacza. Kup tubkę pasty do zębów i zrób w niej dziurki. Następnie ściśnij tubkę, aby pasta mogła swobodnie wydostać się przez dziurki. Wrzuć tubkę pasty do zbiornika z wodą. Załóż pokrywę. Przy każdym spuszczaniu wody w Twojej toalecie będzie roztaczał się przyjemnie miętowy aromat. Taki odświeżacz jest znacznie wydajniejszy od dedykowanych produktów do toalet obecnych na rynku.

Już wiesz jak wyczyścić spłuczkę. Teraz przekonaj się jak usnąć żółte plamy z deski sedesowej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także