PoradyRegularnie wlewam olej do zlewu. Uciążliwy problem szybko znika

Regularnie wlewam olej do zlewu. Uciążliwy problem szybko znika

Jak wyczyścić zlew olejem? Fot. Freepik/Genialne.pl
Jak wyczyścić zlew olejem? Fot. Freepik/Genialne.pl
15.08.2023 11:06

Czyszczenie zlewu nie musi być syzyfową pracą. Jest prosty sposób, by po umyciu na dłużej pozostał czysty i odporny na osad z kamienia. Podpowiadamy, jak wyczyścić zlew, wykorzystując 1 produkt, który i tak masz już w domu.

Nikt nie lubi mycia zlewu ze stali nierdzewnej. Trudno jest usunąć z błyszczącej powierzchni kamień, a jeszcze trudniej zapobiec jego ponownemu powstawaniu. Na szczęście istnieje prosta, domowa sztuczka, która pozwala skutecznie rozwiązać ten problem. Wystarczy zajrzeć do kuchennej szafki i wyciągnąć z niej... dowolny olej.

Jak wyczyścić zlew?

Olej (a także oliwa z oliwek) to remedium na problemy z osadem z kamienia oraz zaciekami, które co rusz pojawia się na błyszczącej powierzchni stali nierdzewnej. Najpierw dokładnie umyj zlew, by nie było na nim żadnych zabrudzeń. Wykorzystaj dowolną metodę i te same detergenty co zawsze. Następnie weź oliwę lub olej i nanieś odrobinę na papierowy ręcznik. Dokładnie wypoleruj tłuszczem zlew. Jeśli zajdzie taka potrzeba, dolej oleju na ręcznik. Pamiętaj, że powierzchnia powinna być dokładnie pokryta tłuszczem. W przeciwnym razie sztuczka nie zadziała.

Jak skutecznie wyczyścić zlew? Fot. Freepik
Jak skutecznie wyczyścić zlew? Fot. Freepik

Dlaczego warto czyścić zlew olejem?

Wiesz już, jak wyczyścić zlew olejem. Czas zdradzić, dlaczego warto wykorzystać ten patent. To bardzo proste. Kiedy dokładnie wypolerujesz tłuszczem powierzchnię ze stali nierdzewnej, zacznie ona pięknie błyszczeć. Dzięki temu zlew będzie wyglądał jak nowy. Poza tym ładny wygląd utrzyma się dłużej niż po zwykłym myciu. Olej zadziała na powierzchnię konserwująco. Spowoduje również, że woda będzie łatwiej po niej spływać. Dzięki temu na stali nierdzewnej nie powstaną zacieki i osad z kamienia.

jak wyczyścić zlew ze stali nierdzewnej? Fot. Freepik
jak wyczyścić zlew ze stali nierdzewnej? Fot. Freepik

Jak inaczej wyczyścić zlew?

Wykorzystanie oliwy z oliwek nie jest jedynym patentem, który warto wykorzystać podczas mycia zlewu. Jeśli na powierzchni stali nierdzewnej znajduje się trudny do usunięcia kamień, z łatwością pozbędziesz się go, wykorzystując popiół drzewny. Po prostu nałóż go na ściereczkę i dokładnie wyszoruj nim powierzchnię. Skutecznym preparatem usuwającym kamień i zacieki jest również pasta do zębów. Wysmaruj nią zlew i zostaw na kilkanaście minut. Następnie wyszoruj powierzchnię i spłucz resztki preparatu. Na koniec wytrzyj zlew suchą ściereczką.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także