PoradyLajfhakiWyciśnij odrobinę na kran przetrzyj. Smugi, zacieki i kamień znikną

Wyciśnij odrobinę na kran przetrzyj. Smugi, zacieki i kamień znikną

czym czyścić kran fot. genialne.pl
czym czyścić kran fot. genialne.pl

30.07.2023 16:32

Brudny kran nie wygląda zachęcająco. Jest też uciążliwy w czyszczeniu - szczególnie, jak widać na nim kamień. Mamy przepis na domowy środek, którym go wyczyścisz. Jest to tania alternatywa dla sklepowych detergentów. Zobacz, czym czyścić kran, aby był bez kamienia i smug.

Ten trik stosowany jest w hotelach. Sprawdziliśmy jego skuteczność we własnej łazience. Byliśmy oszołomieni, że czyszczenie kranu nie musi być żmudne. Zastosuj to również na swój kran!

Czym czyścić kran?

Wiele osób czyszcząc łazienkę, sięga odruchowo po sklepowe detergenty. Wiemy jednak, że jest to dość silna chemia - która nie jest neutralna dla naszego zdrowia. Dlatego o wiele lepiej jest poszukać domowych sposobów. Będzie oszczędniej dla naszego portfela i lepiej dla naszego samopoczucia. Unikniemy wtedy wdychania wszystkich chemicznych oparów. Okazuje się, że preparaty czyszczące masz w swojej kuchennej szafce - choćby sodę, która jest najbardziej uniwersalnym środkiem do sprzątania i pieczenia.

kamień na kranie, fot. freepik
kamień na kranie, fot. freepik

Brudny kran - jak go czyścić?

Czyszczenie kranu może być proste i przyjemne - i nie zajmować wiele czasu. Obyć się też bez negatywnego wpływu dla naszej skóry. Wystarczy, że do jego mycia wykorzystasz - piankę do golenia! Tak! Tez na początku byliśmy tym zaskoczeni. Jednak jeszcze bardziej zadziwiła nas skuteczność jej zastosowania. Jak to zrobić? Po prostu nałóż piankę na brudny kran i delikatnie wetrzyj ją w armaturę. Następnie pozostaw na około 30 minut. Po tym czasie po prostu usuń ją za pomocą wilgotnej szmatki lub gąbki. I gotowe!

Jak usunąć kamień z kranu, fot. Freepik
Jak usunąć kamień z kranu, fot. Freepik

Zastosuj ją też do czyszczenia lustra

Pianka do golenia może też wyczyścić lustro! Dzięki niej para wodna nie będzie osadzać się na lustrze i szybach. Dlatego warto posmarować nią ich powierzchnię. Sprawdziliśmy - działa lepiej niż środki czyszczące! Wystarczy, że wyciśniesz jej niewielką ilość na bawełnianą ściereczkę - i wetrzesz w umyte wcześniej lustro. I już. To wystarczy, aby nie pojawiały się na nim smugi.  

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także