PoradyLajfhakiNie wyrzucaj opakowania po dezodorancie w kulce! Oto sposób, który przyda się w podróży

Nie wyrzucaj opakowania po dezodorancie w kulce! Oto sposób, który przyda się w podróży

Jak wykorzystać opakowanie po dezodorancie w kulce? Fot. Freepik/TikTiok @pani.zlota.raczka
Jak wykorzystać opakowanie po dezodorancie w kulce? Fot. Freepik/TikTiok @pani.zlota.raczka
24.07.2023 16:57

Puste opakowanie po dezodorancie w kulce nie musi lądować w śmietniku. Możesz ponownie je wykorzystać. Podpowiadamy, jak to zrobić. Ta sztuczka przyda się szczególnie w czasie wakacji, ale nie tylko.

Ponowne spożytkowanie opakowań po produktach jest ekologiczne i pozwala sporo zaoszczędzić. Wykorzystując stare pudełka czy butelki, możesz też wykonać wiele przydatnych trików, których nie da się zrealizować bez nich. Podpowiadamy, jak wykorzystać opakowanie po dezodorancie w kulce. Wbrew temu, co myśli większość osób, wcale nie trzeba go wyrzucać. Może okazać się niezastąpionym gadżetem m.in. w czasie urlopu.

Jak wykorzystać opakowanie po dezodorancie w kulce?

Jeśli sądziłeś, że opakowania po dezodorancie w kulce nie da się wykorzystać ponownie, byłeś w błędzie. Jest prosty i genialny sposób, by ponownie go użyć. Zdradziła go znana z TikToka @pani.zlota.raczka. W pierwszej kolejności musisz wyjąć kulkę. Podważ ją łyżeczką do herbaty, a wyskoczy z uchwytu w ciągu kilku sekund. Następnie dokładnie umyj kulkę oraz pozostałą część opakowania. Użyj do tego starej szczoteczki do zębów. Po wysuszeniu pojemnika, przelej do niego dowolny kosmetyk, który wsmarowuje się w skórę. Może to być balsam lub krem do opalania.

Dlaczego warto używać w ten sposób opakowania po dezodorancie?

Wiesz już, jak wykorzystać opakowanie po dezodorancie w kulce. Czas zdradzić, dlaczego warto stosować ten patent. Sprawa jest prosta. Dzięki kulce z łatwością nałożysz kosmetyk na skórę w każdych warunkach. Dodatkowo zawsze naniesiesz go dokładnie tyle, ile trzeba. Prawdopodobnie wiele razy denerwowałaś się, że wycisnęłaś z tubki za dużo kremu i później długo czekałaś, aż wsiąknie w skórę. Trik z opakowaniem po dezodorancie pozwala uniknąć takich problemów. Jak wspomnieliśmy, to świetny trik na wakacje. Ponieważ kremu z filtrem trzeba używać co 2-3 godziny, warto wlać go do opakowania z kulką. To bardzo ułatwi nałożenie kosmetyku na skórę w czasie plażowania. Prawdopodobnie będzie to również doskonała metoda, by posmarować kremem do opalania dziecko. Dzięki opakowaniu po dezodorancie w kulce zabieg, którego maluchy nie znoszą, można zamienić w świetną zabawę.

Dezodorant warto aplikować nie tylko pod pachy, fot. Genialne
Dezodorant warto aplikować nie tylko pod pachy, fot. Genialne
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także