PoradyLajfhakiOszczędź sobie nerwów i weź ten kosmetyk na plażę. Szybko założysz dziecku buty

Oszczędź sobie nerwów i weź ten kosmetyk na plażę. Szybko założysz dziecku buty

jak założyć dziecku buty na plaży, fot. gettyimages
jak założyć dziecku buty na plaży, fot. gettyimages
20.06.2023 18:25

Sezon wakacyjny jest okresem wyjazdów nad morze. Na wczasy zabieramy ze sobą swoje pociechy. Jednak wtedy zawsze pojawia się ten sam problem. Chodzi o piasek, który jest wszędzie. Podpowiadamy jak założyć dziecku buty na plaży.

Dzieci kochają plaże. To dla nich taka duża piaskownica. Dlatego potrafią godzinami budować zamki z piasku czy stawiać babki. Jednak taka zabawa wiąże się tym, że piasek jest wszędzie - dosłownie. Dlatego tak dużym problemem jest założenie dziecku butów, ponieważ jego stópki są oblepione piaskiem.

Jak założyć dziecku buty na plaży?

Każdy, kto ma dziecko i był z nim na plaży, wie, jak trudne jest to zadanie. Jednak istnieje prosty trik, który polega na użyciu pudru dla niemowląt, który pomaga pozbyć się szybko piasku. Najpierw posyp preparatem stopy malucha i dopiero później załóż mu buty. Puder kosztuje zaledwie kilka złotych, a może zapobiec niepotrzebnym nerwom. Standardowe metody pozbywania się piasku ze stóp nie dają zamierzonych efektów, przez co stresujemy dziecko. Warto dodać, że puder sprawdzi się także u dorosłych, a jak wiadomo, nie ma nic bardziej irytującego niż piasek między palcami.

Obraz

Jakie buty wybrać dla dziecka nad wodę?

To równie ważne co sama odzież. Warto zwrócić uwagę na to, aby dzieci były odpowiednio ubrane zarówno na plaży jak i podczas kąpieli w morzu. Trzeba dodać, że nie będzie to kosztowny wydatek, a sprawi dziecku wiele wygody. W lecie piasek jest na tyle gorący, że może parzyć stopy dziecka, co jest niebezpieczne. Dlatego kup dla swojej pociechy buty do wody. Wybierz odpowiedni rozmiar, ponieważ stopa nie powinna się w nich ślizgać. Buty do wody powinny posiadać elastyczny ściągacz, który ułatwi ich zakładanie i zdejmowanie. Natomiast podeszwa musi być gruba, ale nie sztywna tak, aby prawidłowo zabezpieczała stopy przed np. kamieniami. Na wakacje dobrze sprawdzi się szybkoschnący materiał, który nie będzie sprawiał większego problemu. Dodatkowo dla higieny stóp, buty powinny mieć oddychającą wkładkę, co sprawi, że nie pojawią się odparzenia i otarcia.

Happy family on the beach
with flippers and toys
Happy family on the beach with flippers and toys
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także