PoradyUstaw w biurze 2 rzeczy, a natychmiastowo przyciągniesz do siebie bogactwo. To działa!

Ustaw w biurze 2 rzeczy, a natychmiastowo przyciągniesz do siebie bogactwo. To działa!

Jak wzmocnić strefę bogactwa? Fot. Pixabay/Getty Images
Jak wzmocnić strefę bogactwa? Fot. Pixabay/Getty Images
01.06.2023 12:41

Chyba każdy chciałby mieć więcej pieniędzy. Okazuje się, że można osiągnąć wymarzone cele finansowe, odpowiednio aranżując przestrzeń w biurze. Podpowiadamy, jak wzmocnić strefę bogactwa zgodnie z zasadami Feng Shui.

Feng Shui zwykle kojarzy się z aranżacją wnętrz. Jest to jednak spore uproszczenie. Ta stosowana od 3 tysięcy lat praktyka wywodzi się z Chin i dotyczy nie tyle wystroju, ile przeprowadzania przez pomieszczania, budynki i osiedla energii Qi. Chodzi o to, żeby zaplanować przestrzeń w taki sposób, by jak najlepiej wpływała na ludzi. Jedną ze stref, o które możesz zadbać, wykorzystując Feng Shui, jest bogactwo. Podpowiadamy, jak urządzić biuro, by wzmocnić ten obszar i nigdy nie narzekać na brak gotówki.

Jak działa Feng Shui?

Feng Shui opiera się na matematyce oraz cykliczności czasu. Celem tej praktyki jest takie zaplanowanie przestrzeni, by zagwarantować swobodny przepływ energii. Ma to zapewnić osobom przebywającym w danym miejscu zdrowie, dobry nastrój oraz wszelką pomyślność. Podstawowe zasady przyświecające Feng Shui to: harmonia i piękno, porządek oraz minimalizm. Zgodnie z tą doktryną każde pomieszczenie dzieli się na dziewięć stref, a od tego, jak rozplanujesz każdą z nich, zależy powodzenie w danej sferze życia. Jedna ze stref odpowiada za bogactwo oraz pomyślność. Zadbaj o nią, a problemy finansowe odejdą w zapomnienie.

Jak wzmocnić strefę bogactwa zgodnie z Feng Shui? Fot. Freepik
Jak wzmocnić strefę bogactwa zgodnie z Feng Shui? Fot. Freepik

Gdzie znajduje się strefa bogactwa?

Strefy w Feng Shui są wyznaczane zgodnie z kierunkami geograficznymi, a także powiązane z żywiołami i surowcami (ogień, woda, ziemia, metal i drzewo). Strefa bogactwa to północno-wschodni narożnik pomieszczenia i tzw. Małe Drzewo. W firmach jest również zlokalizowana w pobliżu głównego wejścia oraz w pomieszczeniach, w których odbywają się operacje finansowe. By przyciągnąć fortunę, należy utrzymywać te miejsca w czystości i porządku. Warto zadbać również o to, by było w nich jasno. To pomoże przyciągać do firmy klientów, a wraz z nimi również pieniądze. To jednak nie wszystko. Aby osiągnąć finansowe powodzenie, warto wzmocnić strefę bogactwa odpowiednimi elementami.

Jak wzmocnić strefę bogactwa? Fot. Pixabay
Jak wzmocnić strefę bogactwa? Fot. Pixabay

Jak wzmocnić strefę bogactwa?

Strefę bogactwa możesz wypełnić elementami, które sprzyjają przyciągnięciu dobrobytu.

  • Kolorami przypisanymi do strefy bogactwa są: zieleń, turkus, granat oraz czerń. Warto korzystać z tych kolorów, planując wystrój tego miejsca w biurze.
  • Drewno (poza tym, że jest przypisane do strefy bogactwa) symbolizuje wzrost i ekspansję. Umieść w tej przestrzeni zdrowe, zielone rośliny. Najlepsze będą kwiaty doniczkowe, ponieważ zwiastują stały przypływ dochodów. Unikaj jedynie kaktusów, które mogą odpychać korzystne okazje z powodu swoich kolców.
  • Elementy związane z wodą symbolizują obfitość oraz przepływ energii. Warto umieścić w strefie bogactwa akwarium lub niewielką fontannę, by zapewnić sobie optymalny przepływ energii.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także