PoradyLajfhakiNaturalny i zdrowy proszek do pieczenia. Potrzebujesz jedynie 2 składników!

Naturalny i zdrowy proszek do pieczenia. Potrzebujesz jedynie 2 składników!

Naturalny i zdrowy proszek do pieczenia. Potrzebujesz jedynie 2 składników!
Katarzyna
31.03.2020 13:45, aktualizacja: 31.03.2020 18:18

Na pewno zdarzyło Ci się to chociaż raz w życiu - wracasz z zakupów, masz wrażenie, że udało Ci się kupić wszystko czego potrzebowałaś, aby zrobić swoje ukochane ciasto, aż tu nagle okazuje się, że nie masz proszku do pieczenia. Kolejna wyprawa do sklepu zajmie Ci za dużo czasu, a bez tego produktu nie będziesz mogła przygotować deseru. Jeśli aż za dobrze znasz tę sytuację, to poniższe rozwiązanie sprawi, że Twój problem zniknie!

Stwórz swój własny proszek do pieczenia

youtube.com
youtube.com

Do jego wykonania potrzebujesz 1 łyżeczki sody oczyszczonej oraz 2 łyżeczek winnego kamienia (kwaśny winian potasu). Wymieszaj składniki do uzyskania jednolitej masy, a następnie użyj jej w zastępstwie za proszek do pieczenia. Ten sposób idealnie nadaje się do zastąpienia produktu kupionego w sklepie, ponieważ winian potasu jest kwasem i będzie działał tak samo jak cząsteczki znajdujące się w proszku do pieczenia. Winian potasu możesz zastąpić sokiem z cytrynu lub octem.

Z racji tego, że nie każdy ma w swoim domu winian potasu, warto wykorzystać inne produkty. Ten sposób znały już nasze babcie! Wystarczy, że do miski dasz 10 łyżeczek sody oczyszczonej, 24 płaskie łyżeczki mąki pszennej oraz 6 łyżeczek kwasku cytrynowego. Wszystko razem wymieszaj, a następnie przesiej przez sitko. Na koniec wsyp do szczelnego słoiczka. Od teraz w swoim domu zawsze będziesz mieć proszek do pieczenia!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także