PoradyPołącz łyżki klamerką. Za darmo zyskasz przydatny kuchenny gadżet

Połącz łyżki klamerką. Za darmo zyskasz przydatny kuchenny gadżet

Oto jak w kilka sekund zrobić szczypce. Fot. Genialne.pl
Oto jak w kilka sekund zrobić szczypce. Fot. Genialne.pl
27.09.2023 18:27

Szczypce przydają się w kuchni w różnych sytuacjach, ale nie są przedmiotem pierwszej potrzeby. Jeśli nie chcesz ich kupować, możesz zrobić je samodzielnie. Wystarczy użyć łyżek lub widelców! Podpowiadamy, jak najłatwiej zrobić poręczne szczypce ze sztućców.

Nie każdy decyduje się na zakup szczypiec do kuchni. Faktem jest, że wielu z nas korzysta z nich raczej sporadycznie, a przez większość czasu leżą w szufladzie i zabierają miejsce. Jeśli nie chcesz zagracać kuchennych szuflad, spokojnie możesz odpuścić sobie zakup tego gadżetu. Wystarczy wiedzieć, jak zrobić szczypce ze sztućców, by w razie potrzeby złożyć je bez najmniejszego trudu w ciągu kilku sekund.

Do czego przydają się szczypce?

Szczypce co prawda nie są w kuchni niezbędne, ale czasem się przydają. Można wykorzystać je w różnych sytuacjach. Dzięki nim o wiele łatwiej jest przewracać smażące się na patelni kotlety o zaokrąglonym kształcie. Szczypce pozwalają bez problemu złapać je i swobodnie ułożyć na drugiej stronie. Ten niepozorny gadżet można wykorzystać również do efektownego podawania potraw. Dobrze sprawdzają się m.in. jako przyrząd do wyciągania ciastek z wysokiego słoja czy przekładania babeczek oraz ciast z patery na talerzyki.

Jak zrobić szczypce? Fot. Genialne.pl
Jak zrobić szczypce? Fot. Genialne.pl

Co jest potrzebne do zrobienia szczypiec DIY?

Aby zrobić szczypce, potrzebujesz tylko rzeczy, które większość osób zawsze ma w domach. Pierwszą jest klamerka biurowa. Ten niewielki przedmiot przydaje się m.in. do zabezpieczania otwartych opakowań. Dzięki niej możesz spokojnie przechowywać napoczęte płatki czy makaron. Klamerka przyda się również do przygotowania szczypiec DIY. Poza nią potrzebujesz tylko pary łyżek lub widelców. Rodzaj sztućców możesz dopasować do swoich potrzeb. Łyżki lepiej sprawdzą się np. przy kotletach mielonych. Widelcem łatwiej będzie złapać bardziej płaskie przedmioty, np. ciastka.

Jak zrobić szczypce DIY? fot. Freepik
Jak zrobić szczypce DIY? fot. Freepik

Jak zrobić szczypce ze sztućców?

W pierwszej kolejności metalowe uchwyty spinki biurowej ustaw tak, by leżały płasko na ściankach klamerki. Następnie rączkę od łyżki lub widelca (sztuciec powinien być ułożony tak, by jego zaokrąglona część znajdowała się na zewnątrz szczypiec) przełóż od spodu przez uchwyt klamerki, a końcówkę dociśnij do ścianki i umieść pod jej zaokrągloną krawędzią. W ten sposób unieruchomisz sztuciec. Powtórz to samo z drugiej strony. Efekt tych zabiegów powinien wyglądać następująco:

Jak zrobić szczypce? Fot. YouTube/Webspoon World
Jak zrobić szczypce? Fot. YouTube/Webspoon World
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także