PoradyJeśli jeszcze nigdy tego nie robiłeś, przejedź żelazkiem po papierze. Genialny trik!

Jeśli jeszcze nigdy tego nie robiłeś, przejedź żelazkiem po papierze. Genialny trik!

Wystarczą żelazko i papier toaletowy, by plastikowa torba była szczelnie zamknięta. Fot. Genialne.pl
Wystarczą żelazko i papier toaletowy, by plastikowa torba była szczelnie zamknięta. Fot. Genialne.pl
26.10.2023 10:40

Otwarta plastikowa torba z sypkim produktem nie musi być zabezpieczana klipsami czy klamerkami do bielizny. Istnieje prosty trik, dzięki któremu nic się nie rozsypie, a do środka nie będzie dostawało się powietrze. Wystarczą żelazko i papier toaletowy!

Wybrane produkty sprzedaje się w opakowaniach z zaciskami, które umożliwiają szczelne zamknięcie ich i zabezpieczenie zawartości. Płatki śniadaniowe, makaron, panierka, suszone owoce, bakalie, chipsy i wiele innych rzeczy można jednak kupić tylko w paczkach, których po rozerwaniu nie da się już zamknąć. Jeśli używasz danego składnika regularnie, nie jest to aż tak duży problem, ale gdy sięgasz po produkt tylko od czasu do czasu, lepiej byłoby szczelnie go zamknąć. Jeśli sądzisz, że przesypanie go do słoika lub zamykanego pudełka to jedyny sposób, jesteś w błędzie. Możesz ponownie zgrzać opakowanie w kilka sekund! Nie potrzebujesz do tego żadnych specjalistycznych narzędzi.

Dlaczego opakowania powinny być szczelnie zamknięte?

Sypkie produkty należy trzymać w szczelnie zamkniętych opakowaniach, ponieważ chronią one zawartość przed szkodnikami takimi jak np. mole kuchenne. Jak wspomnieliśmy, popularnym sposobem jest przesypywanie ich do słoików lub plastikowych pudełek. Nie jest to złe rozwiązanie, ale wymaga posiadania dużej liczby opakowań. Poza tym ten patent sprawdza się tylko w kuchniach, w których jest dużo przestrzeni do przechowywania. Plastikowa torba zajmuje zwykle mniej miejsca niż słoik czy pudełko, a do tego jest plastyczna, więc może zmieniać kształt. Ta cecha przydaje się, gdy musisz upchnąć produkt w mocno zapełnionej szafce.

Plastikowa torba np. z makaronem może zostać ponownie szczelnie zamknięta. Fot. Genialne.pl
Plastikowa torba np. z makaronem może zostać ponownie szczelnie zamknięta. Fot. Genialne.pl

Co zrobić, by plastikowa torba była szczelnie zamknięta?

Jak wspominaliśmy, plastikowa torba spięta biurowym klipsem lub klamerkami do bielizny nie może być uznana za szczelne opakowanie. Powietrze cały czas do niej wpada. Do tego wystarczy chwila nieuwagi, a spinka zsunie się z paczki. Właśnie dlatego, aby zabezpieczyć otwarte, ale rzadko używane produkty, powinieneś zastosować bardzo prosty trik.

  • Przygotuj żelazko i kawałek papieru toaletowego. Powinien być przynajmniej tak długi, jak krawędź opakowania, które chcesz zgrzać.
  • Aby plastikowa torba nie zabierała w szafce zbyt dużo miejsca, pozbądź się z niej nadmiaru powietrza (po prostu ją spłaszcz).
  • Zagnij papier wzdłuż krawędzi plastikowej torby, by zabezpieczał ją z dwóch stron.
  • Połóż zabezpieczoną krawędź opakowania płasko na desce do prasowania (możesz wykonać trik na stole, ale najpierw zabezpiecz jego powierzchnię szmatką, by nie odparzył się od żelazka).
  • Przejedź powoli rozgrzanym żelazkiem po papierze toaletowym.
  • Gotowe! Właśnie szczelnie zamknąłeś plastikową torbę i zabezpieczyłeś żywność.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także