PoradyLajfhakiJeśli taśma spadnie na papier, możesz ją oderwać bez niszczenia dokumentu! Wystarczy 1 trik

Jeśli taśma spadnie na papier, możesz ją oderwać bez niszczenia dokumentu! Wystarczy 1 trik

jak oderwać taśmę nie niszcząc papieru, fot. Genialne
jak oderwać taśmę nie niszcząc papieru, fot. Genialne
26.06.2023 10:47, aktualizacja: 26.06.2023 13:29

Taśma klejąca ma wiele różnych zastosowań i potrafi naprawić wiele rzeczy. Czasem przez nieuwagę dzieje się tak, że nakleimy ją nie tam, gdzie trzeba. Sprawdź, jak oderwać taśmę, nie niszcząc papieru.

Potrafi zostawiać nieestetyczne ślady na wielu powierzchniach, najczęściej są to zaschnięte resztki kleju. Odrywając ją, można też uszkodzić np. ściany lub ważne dokumenty. Jak więc pozbyć się jej skutecznie bez zbędnych nerwów?

Każdy ma swój sposób na usuwanie taśmy samoprzylepnej i jej pozostałości

Najczęściej nie działa na nią tłuszcz, woda lub detergenty, a jej resztki znikają jedynie pod wpływem ciepła. Można podgrzewać pozostałości suszarką do włosów lub zdrapywać plastikową szpachelką, użyteczna może być też opalarka elektryczna. Tę jednak należy stosować ostrożnie, ponieważ podmuch gorącego powietrza może stopić powierzchnię, na jakiej znajduje się klej taśmy. Niektórzy stosują żelazko, którym przez grubą szmatkę prasują zaklejone miejsce. Zazwyczaj jednak wszystkie te środki dają marne efekty i trzeba skorzystać z profesjonalnej chemii dostępnej w sklepach budowlanych. Większość z nich zawiera dipenten, który niczym magiczna różdżka usuwa taśmę oraz klej. Dobrymi zamiennikami będą: benzyna ekstrakcyjna, rozpuszczalniki, nafta oraz terpentyna. Przed użyciem wypróbuj je na niewidocznym fragmencie powierzchni oraz koniecznie załóż rękawiczki, maseczkę i okulary ochronne.

Young man packing box, indoors
Young man packing box, indoors

Jak oderwać taśmę nie niszcząc papieru?

Ten trik zawładnął social mediami, gdzie użytkownicy potwierdzają jego niebywałą skuteczność. Jeśli taśma przez przypadek przykleiła się do ważnych dokumentów, to nie martw się na zapas. Nie wyrzucaj też ich do kosza. Przytrzymaj kartkę z jednej strony a z drugiej rozciągnij mocno taśmę na długości. W ten sposób odejdzie sama od papieru i nie pozostawi żadnych śladów. To bardzo przydatny trik i powinien znać go każdy! Na dodatek jest ekologiczny, ponieważ nie marnujemy papieru.

Czym usunąć taśmę dwustronną?

To jedna z najbardziej popularnych taśm łącząca wiele trudnych do sklejenia elementów ze sobą. Na dodatek równie ciężko ją usunąć standardowymi sposobami. Rozwiązanie jest jednak prostsze niż myślisz. Z mebli pozbędzie się jej woda z mydłem w proporcji 1:1, która szybko rozpuści klej. W efekcie taśma odejdzie sama.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także