PoradyMoja mama zawsze nakleja taśmę dwustronną na miotłę. To ułatwia jej sprzątanie

Moja mama zawsze nakleja taśmę dwustronną na miotłę. To ułatwia jej sprzątanie

taśma na miotle, fot. Genialne
taśma na miotle, fot. Genialne
24.05.2023 16:03

Taśma na miotle to świetny patent, który bardzo ułatwi ci sprzątanie. Przekonaj się, jak w prosty sposób możesz podrasować swoją szczotkę.

Sprzątanie to chleb powszedni. Są osoby, które w swoich domach stawiają tylko na szczotki i nie posiadają odkurzaczy. Zwykle nie mają też dywanów. Dlatego uważają, że zmiatanie pyłów oraz zanieczyszczeń jest skuteczniejsze.

Jak wykorzystać taśmę do sprzątania?

Patent jest naprawdę prosty. Weź kawałek taśmy dwustronnej i przyklej ją do włosia miotły. Oderwij zabezpieczenie z drugiej strony, a następnie rozpocznij sprzątanie. Taśma wyłapie wszelkie pyłki, kurz czy inne zanieczyszczenia. Do niej bardzo dobrze przykleją się okruszki, a także włosy czy sierść zwierząt. Co więcej, sprawi, że brud nie wzbije się w powietrze, a przyklei do taśmy. Dzięki temu sprzątanie stanie się szybsze i efektywniejsze. Szczotkę z taśmą możesz też bez przeszkód wsunąć pod łóżko, kanapę czy inne meble. Dzięki temu wygarniesz stamtąd wszelkie kłaczki i inne zapomniane rzeczy ;) Co więcej, metodą "na taśmę" zbierzesz też rozsypane produkty z podłogi, a nawet szkło. Na koniec wystarczy tylko, że oderwiesz taśmę i wyrzucisz ją do kosza. Szczotka z taśmą przyda się także wtedy, kiedy masz dzieci. Dzięki niej szybko zbierzesz rozsypane drobne przedmioty czy klocki.

Obraz

Jak skutecznie zamieść podłogę?

Okazuje się, że zamiatanie to też sztuka. Umiejętność sprawnego posługiwania się miotłą sprawi, że skutecznie posprzątasz cały dom.

  • Zacznij od kupna szczotki. Wybierz taką z prostym włosiem — dobrze dopasuje się do każdego rodzaju podłogi. Musisz też wiedzieć, że syntetyczne włosie bardziej nadaje się do gładkich powierzchni, a naturalne lepiej spisze się na betonie czy drewnie.
  • Na miotłę możesz nałożyć starą pończochę czy rajstopy. Dzięki temu łatwiej zgarniesz włosy oraz sierść i nie będziesz musiał wybierać ich z włosia miotły. Zamiast pończoch, możesz też zawiązać na szczotce plastikową reklamówkę. Do niej też skutecznie przyczepią się wszystkie kłaczki.
  • Samą miotłę też trzeba czyścić. Najpierw wybierz z włosia wszystkie odpadki, sierść czy inny brud. Możesz do tego celu użyć grzebienia. Później zanurz szczotę w wodzie z detergentem. Po kilku minutach wyjmij ją i pozostaw do całkowitego wyschnięcia.
Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także