Jest jeden powód, dla którego na podłogach w hotelu są wykładziny
Będąc na wakacjach, być może nieraz zastanawiałeś się. dlaczego na podłogach w hotelach są prawie zawsze wykładziny, a nie na przykład kafelki albo panele. Odpowiedź na to pytanie w gruncie rzeczy jest bardzo prosta.
Wykładzina jest mniej praktyczna, a jednak wygrywa?
Kafelki czy panele podłogowe na pierwszy rzut oka wydają się materiałem bardziej praktycznym niż wykładzina. A mimo to rzadko spotyka się je w jakimkolwiek hotelu. Zwłaszcza w tych dużych i najbardziej popularnych sieciach.
Wykładzinę trudniej się sprząta, bo trzeba ją dokładnie odkurzyć, podczas gdy kafelki czy panele można łatwo i szybko pozamiatać. I te ostatnie prezentują się też często bardziej efektownie.
Jeśli dodamy do tego, że kafelki są z reguły dużo bardziej wytrzymałe i odporne, to już w ogóle wybór wykładzin może wydać się zaskakujący. A jednak prawie zawsze spotykamy wykładziny, a nie coś innego. O co więc z nimi chodzi?
Dlaczego na podłogach w hotelach są prawie zawsze wykładziny?
Jeśli wykładzina nie jest na pierwszy rzut oka najbardziej praktycznym materiałem, jaki można zastosować, to musi mieć jakąś ważną zaletę, która dla hoteli jest ogromnie ważna.
I tak jest w rzeczywistości. Wykładzina na podłodze nieporównywalnie lepiej do innych popularnych materiałów świetnie wygłusza dźwięki.
Jest to bardzo ważne dla spokoju gości i ich snu. To w dużej mierze dzięki temu, jeśli ktoś przechodzi w hotelu późną porą koło Twojego pokoju, to raczej cię nie obudzi.
Kroków stawianych na wykładzinie, w przeciwieństwie do innych materiałów, prawie w ogóle nie słychać. A nic nie jest w hotelach tak ważne, jak niezakłócony sen gości.
To nie jedyna zaleta wykładziny. Przez wielu ekspertów z branży jest ona uważana za materiał w dużo większym stopniu niż inne dający wrażenie przytulności. Czegoś domowego i miękkiego. A to w zaskakująco dużym stopniu potrafi wpłynąć na samopoczucie gości korzystających z hotelu.
Właścicielom tego typu obiektów nie przeszkadza więc to, że wykładzinę trudniej się sprząta, czy to, że stosunkowo łatwo się ona niszczy i trzeba ją co jakiś czas wymieniać, bo w zamian zyskują bardziej zadowolonego i wyspanego klienta.
Może cię zainteresować: Hotelarze zdradzili, co robią z niezużytymi przez gości kostkami mydła i żelami w buteleczkach