PoradyLajfhakiJezioro Grüner See tylko o tej porze roku staje się rajem dla nurków!

Jezioro Grüner See tylko o tej porze roku staje się rajem dla nurków!

jezioro Grüner See fot. getty images
jezioro Grüner See fot. getty images
07.06.2023 15:14

W samym środku Austrii znajduje się niebywałe jezioro o nazwie Grüner See, które w dosłownym tłumaczeniu oznacza zielone jezioro. Wynika ona z koloru wody, który ma odcień szmaragdowo-zielony, a na jego dnie znajduje się bogata roślinność, która dodatkowo podbija kolor zieleni. Zobacz klejnot górskiej doliny Hochschwab, czyli jezioro Grüner See.

Jezioro idealne dla nurków

Zależnie od pory roku zmienia się wygląd jeziora i jego powierzchnia oraz głębokość. Wpływ na jego wygląd mają wody spływające z roztopionego śniegu, który znajduje się na okolicznych szczytach gór. Dlatego na wiosnę, czyli od maja do czerwca jezioro może mieć nawet głębokość 12 m, co przyciąga duże ilości fanów nurkowania. Wtedy woda zalewa okoliczne ścieżki, ławki, mostki, a nawet drzewa. Natomiast na jesień i zimę głębokość jeziora wynosi zaledwie 2 metry, przez co zainteresowanie nim spada.

jezioro Grüner See fot. getty images
jezioro Grüner See fot. getty images

Jedyne na świecie jezioro Grüner See

Ten krajobraz gór oraz jeziora zapiera dech w piersiach wiosną i latem, ponieważ zalany park oraz pobliskie pola tworzą niespotykane wrażenie. Dlatego tak wielu chce zobaczyć go na własne oczy lub pływać pośród krzaków, drzew i skał. Dla mniej odważnych park można zwiedzać na jesień i również podziwiać, jak natura potrafi tworzyć niesamowite rzeczy. Kolor wody też dodaje uroku, ponieważ jest przejrzysta mimo zielonego koloru i można zobaczyć wszystkie unikatowe dla tamtego regionu rośliny.

Znaczenie jeziora Grüner See

Region pasma gór Hochschwab ma ogromne znaczenie turystyczne dla Austrii. Dla chcących wypocząć czeka tutaj wiele szlaków umożliwiających piesze wędrówki, a nawet wspinaczkę. Obecność jeziora i okolicznego parku zachęca do zwiedzania go przynajmniej dwa razy do roku. Warto dodać, że jezioro Grüner See często zajmuje czołowe miejsca w rankingach najpiękniejszych miejsc lub obiektów turystycznych. Dlatego decydując się na wyjazd do Austrii, warto odwiedzić to niesamowite miejsce, które z pewnością pozostanie na długo w pamięci.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także