PoradyLajfhakiJuż tylko tak korzystam ze zmywarki. Rachunki za prąd i wodę spadły

Już tylko tak korzystam ze zmywarki. Rachunki za prąd i wodę spadły

czym różni się program auto od eko w zmywarce fot. freepik
czym różni się program auto od eko w zmywarce fot. freepik
27.06.2023 21:24

Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez zmywarki. To urządzenie ułatwia codzienne funkcjonowanie w kuchni. Jeśli jesteś jej posiadaczem, czy wiesz, czym różni się program AUTO od EKO? Wyjaśniamy różnice między nimi.

Zmywarka jest uniwersalnym sprzętem w domu. Umyjesz w niej nie tylko naczynia, ale też zabawki, czapki z daszkiem, a nawet buty sportowe. Zdradzamy, jakich programów używać i czym się one różnią między sobą.

Zastosowania zmywarki w domu

Zmywarka ma więcej zastosowań niż nam się wydaje. Zapomnij, że nadaje się tylko do mycia naczyń. W jej wnętrzu spokojnie wyczyścisz też: pędzle, gąbeczki, szczotki do włosów, mydelniczki, cążki do paznokci, a nawet maszynki do golenia. W materiałowym woreczku możesz też umyć w niej plastikowe klocki LEGO. Mało tego, możesz też pasteryzować przetwory w niej! Chociaż wydaje ci się to zaskakujące, naprawdę działa! Jednak, czy wiesz, jaki ustawić program, aby te metody zadziałały? Do wyboru masz AUTO oraz EKO. Jakie są różnice między nimi?

White flat plates large and small are loaded into the dishwasher
White flat plates large and small are loaded into the dishwasher

Czym różni się program AUTO od EKO w zmywarce?

A man in front of an open dishwasher takes out or puts down dishes.
A man in front of an open dishwasher takes out or puts down dishes.

Mit o programie EKO

Wokół tej funkcji narosło też wiele mitów. Głównym jest to, że wcale nie jest ekologiczne, by zmywanie trwało przez 4h na tym programie. Okazuje się, że to nieprawda. Ponieważ naczynia są namydlane dłużej, a dzięki temu zmywarka nie potrzebuje wiele energii na ich mycie. Dlatego mniej używa prądu i wody niż w przypadku innych programów i znacząco obniża koszty za zużyty prąd czy wodę. Jeżeli jeszcze jest możliwość podłączenia do zmywarki ciepłej wody, to oszczędności za prąd jeszcze się zwiększą.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także