PoradyLajfhakiKapsułki do prania nie są skuteczne, bo źle ich używasz. Sprawdź, gdzie popełniasz błąd

Kapsułki do prania nie są skuteczne, bo źle ich używasz. Sprawdź, gdzie popełniasz błąd

Jak stosować kapsułki do prania? fot. genialne.pl
Jak stosować kapsułki do prania? fot. genialne.pl
04.09.2023 16:20

Jak w odpowiedni sposób stosować kapsułki do prania? Jeśli zrobimy to wbrew temu co napisał producent w instrukcji, nie będą już tak skuteczne. Sprawdź, czy dobrze ich używasz.

Kapsułki piorące to wynalazek, który znacznie ułatwia robienie prania. W jednym produkcie mamy aż trzy detergenty, które zastępują proszek, zmiękczacz i płyn do płukania. Ich cena nie jest najniższa, lecz wiele z nas kupuje je ze względu na wygodę w używaniu. W końcu trzeba je jedynie wrzucić do bębna i nastawić program, prawda? Okazuje się, że nie do końca tak jest.

Jak stosować kapsułki do prania, by były skuteczne?

Pranie to nieodłączny element naszego życia. Pralka codziennie działa na wysokich obrotach, by odzież oraz tkaniny mogły być świeże i pachnące. Sklepowe półki są pełne detergentów, a pośród nich znajdziemy kapsułki do prania, które są bardzo wygodne w użyciu. Środki wewnątrz rozpuszczalnej folii są idealnie odmierzone, a my nie musimy się bawić z miarką i przegrodami wewnątrz pralki. Jak należy z nimi postępować? Wrzuć ją na tył bębna, przed tym jak umieścisz wszystkie ubrania w pralce. W innym wypadku kapsułka może wypaść na przód szyby i niedostatecznie się rozpuścić. Jeśli pranie jest dużo, może się okazać, że jedna kapsułka to za mało i należy wrzucić dwie. Nie powinno się dolewać dodatkowych detergentów, gdyż te mogą zneutralizować działanie środków piorących.

Obraz

Przechowywanie kapsułek

Jeśli decydujesz się na ten rodzaj detergentu, musisz mu zapewnić miejsce w szczelnie zamkniętym pojemniku. Wystarczy codzienne parowanie wody z prysznica, by kapsułki zaczęły się powoli rozpuszczać. W takiej formie będą bezużyteczne i nadające się jedynie do kosza. Kolejna sprawa to trzymanie ich poza zasięgiem pociech. Coraz częściej słyszy się o tym, że dziecko potraktowało kapsułkę jak kolorowy cukierek i próbowało ją zjeść. Może to przynieść tragiczne konsekwencje zdrowotne, więc warto pomyśleć o tym, żeby przechowywać je na odpowiedniej wysokości lub w zamykanej szafce.

Jak stosować kapsułki do prania, by były skuteczne? Fot. Freepik
Jak stosować kapsułki do prania, by były skuteczne? Fot. Freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także