PoradyLajfhakiKiedy już nic nie pomaga na mrówki, rozsypuję jedną rzecz. Z tym nigdy nie wygrały

Kiedy już nic nie pomaga na mrówki, rozsypuję jedną rzecz. Z tym nigdy nie wygrały

sposób na mrówki fot. freepik
sposób na mrówki fot. freepik
16.06.2023 16:19, aktualizacja: 16.06.2023 16:44

Mrówki w przestrzeni domowej to powszechny problem i najlepiej zająć się nimi od razu, kiedy je zauważymy. I chociaż w ogrodzie są nawet potrzebne, tak ich inwazja w pod naszym dachem może mieć opłakane skutki. Aby temu zapobiec, zastosuj nasz sprawdzony sposób na mrówki w domu.

Mrówki w ogrodzie są pożyteczne, dzięki ich pracy użyźnia się gleba. Niestety jest też druga strona medalu. Ich inwazja w domu skutkuje zanieczyszczeniem jedzenia, a w najgorszym przypadku, kiedy jest ich naprawdę dużo - zniszczeniami budynku. Dlatego, jeśli zauważymy je w domu, od razu należy działać.

Niechciani goście, czyli mrówki w domu

Wydaje się, że te owady żerują jedynie w ogrodzie. Okazuje się, jednak, że to mylne podejście, ponieważ mogą one też zagościć w naszym domu. Wtedy stają się problemem dla mieszkańców. Ich inwazja może doprowadzić do wielu przykrych szkód w przestrzeni domowej. Oczywiście lepiej tego uniknąć. Tylko, jak to zrobić? Na pewno zapomnieć o silnej chemii. Z myślą o ochronie środowiska polecamy domowe i skuteczne patenty. 

goździki na mrówki, fot. freepik
goździki na mrówki, fot. freepik

Te triki pozwolą pozbyć się mrówek z domu

Jest wiele naturalnych rozwiązań, dzięki którym łatwo można pozbyć się tych owadów z domu, bez zabijania ich. Są one nie tylko łagodniejsze od chemii, ale przede wszystkim oszczędniejsze:

  • Wyciąg z czosnku - jego zapach działa odstraszająco na wiele szkodników, w tym również na mrówki. Wystarczy wziąć kilka ząbków czosnku, rozgnieść je i zalać wodą i zostawić na 24 godziny w ciepłym miejscu. Po upływie tego czasu przelej gotową miksturę do rozpylacza i dokładnie spryskaj miejsca, w których widujesz owady.
  • Ziarna ryżu - stosując tę metodę, wystarczy, że rozsypiesz ziarna ryżu na ścieżce, po której mrówki chodzą do swojego mrowiska. Kiedy będą maszerować, zbiorą ziarenka i zabiorą je do swojego "lokum". Ryż w mrowisku szybko zacznie fermentować i zarastać pleśnią, a to jest dla nich bardzo toksyczne.
domowe sposoby na mrówki, fot. getty images
domowe sposoby na mrówki, fot. getty images

Sposób na mrówki ze skórką pomarańczy i cynamonem

To nie wszystkie sposoby, jest ich znacznie więcej. Dzięki temu jest wiele możliwości pozbycia się tych niechcianych gości z domu. Oto co można jeszcze zrobić:

  • Skórka pomarańczy - wystarczy, że rozłożysz ją w okolicach mrowiska lub na ich ścieżce. Zawiera ona w sobie składniki, które są toksyczne dla mrówek. Kiedy zaczną zanosić skórkę do gniazda, zatrują się nią od środka.
  • Cynamon - to aromatyczna i ceniona przyprawa, której nie cierpią mrówki. Podobnie jak skórkę pomarańczy, cynamon zostaw (rozsyp) w miejscach ich przebywania. Zapach tej przyprawy odstraszy je, dzięki czemu przestaną rozchodzić się po domu.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także