PoradyLajfhakiKiedy rośliny marnieją, biorę wykałaczkę. Nawet ogrodnicy są w szoku, że ten trik działa

Kiedy rośliny marnieją, biorę wykałaczkę. Nawet ogrodnicy są w szoku, że ten trik działa

jak uratować roślinę, fot. Genialne
jak uratować roślinę, fot. Genialne
27.10.2023 12:40

Jak uratować roślinę, która ledwo się trzyma? Każdemu z nas zdarzyło się kiedyś zasuszyć lub przelać kwiatka. W takiej sytuacji często wydaje nam się, że nie ma już deski ratunku. Lecz prosty trik jest w stanie skutecznie pobudzić rośliny do życia. Weź wykałaczkę i postępuj zgodnie z instrukcją.

Nie zawsze jest tak, że roślinka umiera przez nasze zaniedbanie. Pewne gatunki są wyjątkowo kapryśne, przez co ciężko im dogodzić. Jeden zły ruch i zaczynają zrzucać liście. Jeśli widzisz, że marnieje w oczach, koniecznie wykonaj ten zabieg regenerujący. Potrzebujesz jednej rzeczy z kuchni.

Jak uratować umierająca roślinę?

Bycie słabym ogrodnikiem to nic złego — mało ludzi potrafi wyczuć kwiaty. Zaniedbanie rośliny może się wiązać z końcem jej istnienia. Dlatego jeśli nie chcesz wyrzucać kolejnego kwiatka, spraw by powrócił do życia. Użytkowniczka TikToka @purivedplantfood pokazała genialny trik na pobudzenie rośliny do wzrostu i poprawę jej wyglądu. Co ciekawe, aby tego dokonać, potrzebujesz zaledwie dwóch rzeczy — wykałaczki lub pałeczki do sushi. Zacznij od nakłucia ziemi w różnych miejscach, lecz przy tym uważaj, by nie uszkodzić korzeni. Tlen, który dostanie się do gleby, da jej prawdziwy zastrzyk energii. Warto stosować ten patent przy zdrowych roślinach, bo zdecydowanie im nie zaszkodzi, a może dodatkowo wspomóc ich rozwój. Nakłuwanie wykonujemy raz na miesiąc, lub jak w przypadku osłabionych roślin - raz na 14 dni.

Idealne podłoże dla roślin

Czasami bywa tak, że nasze roślinki nie mogą swobodnie puszczać korzeni, bo ich ziemia jest zbyt zbita. Używanie odpowiedniej gleby to tylko połowa sukcesu, najlepiej wzbogacić ją o kilka cennych składników. Do wiadra z ziemią dosyp kilka garści piasku, który spulchni glebę i sprawi, że będzie lżejsza. Przyda się też garść żwiru dla lepszej przepuszczalności. Aby podłoże dobrze trzymało wilgoć, koniecznie dorzuć odrobinę trocin lub kory drzew. Zamiast tego można również wykorzystać pokruszone szyszki. Wszystko razem mieszamy i wkładamy zawartość do doniczki. Roślinka będzie znacznie lepiej rosła, a pierwsze liście pojawią się już po kilkunastu dniach!

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także