PoradyLajfhakiKładę folię aluminiową na oczy. W 10 minut jest po problemie

Kładę folię aluminiową na oczy. W 10 minut jest po problemie

folia aluminiowa na oczy to genialny trik, fot. freepik
folia aluminiowa na oczy to genialny trik, fot. freepik
24.08.2023 13:47

Folia aluminiowa kładziona na oczy może uratować cię po ciężkiej nocy, gdy twoje oczy są przekrwione i zapuchnięte. Ten trik działa już po kilku minutach, więc na pewno zdążysz ją zaaplikować.

Czasami są takie noce, gdy nie ma możliwości, by zmrużyć oczy choćby na chwilę. Płaczące dziecko, dobra impreza czy projekt, który ma termin na następny dzień — te rzeczy mają pierwszeństwo, więc w konsekwencji następnego poranka wyglądamy dokładnie tak, jak byśmy tego nie chcieli. Aby jakoś zaradzić tej sytuacji, zrób specjalny okład na oczy, a w mig zobaczysz różnicę na twarzy.

Uratuj twarz przed ważnym spotkaniem

Los potrafi płatać figle, a nocne zwroty akcji są tego idealnym przykładem. Aby jakoś uratować swój wygląd o poranku, nie wystarczy nałożyć tony makijażu, który średnio przykryje opuchliznę dookoła oczu. W takiej sytuacji musisz zadziałać czymś, co zmniejszy obrzęk w stosunkowo krótkim czasie. Popularne jest przykładnie lodu, zimnych łyżek lub po prostu mrożonki z zamrażarki, lecz co jeśli akurat nie mamy nic takiego pod ręką? W takiej sytuacji warto znać trik z folią aluminiową.

folia aluminiowa na oczy to genialny trik, fot. freepik
folia aluminiowa na oczy to genialny trik, fot. freepik

Co daje folia aluminiowa na oczy?

Najkrócej mówiąc, folia pomaga odzyskać zdrowy wygląd po ciężkiej nocy. Pamiętaj, że aluminiom nie jest "lekarstwem" na brak snu i zadziała jedynie w nagłych przypadkach. Zamiana zdrowego 8-godzinnego odpoczynku na foliowy okład na nic się nie zda. Arkusz potnij na kawałki przynajmniej dwa razy większe niż wielkość twoich oczu. Następnie umieść je w zamrażarce na co najmniej 30 minut. W tym czasie możesz przygotować się do wyjścia, a twój okład będzie się chłodził. Kiedy folia jest gotowa, zegnij ją w taki sposób, by pasowała do twoich oczodołów i przyciśnij do skóry na min. 10 minut. Po tym czasie okład powinien "zrobić robotę", a ty możesz nałożyć lekki makijaż, który nie obciąży skóry, a jedynie zamaskuje niedoskonałości. Ten trik zdaje egzamin za każdym razem, gdy jestem w potrzebie. Wypróbuj i ty!

folia aluminiowa na oczy to genialny trik, fot. genialne.pl
folia aluminiowa na oczy to genialny trik, fot. genialne.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także