PoradyLajfhakiKładę gazetę do zamrażarki i oszczędzam w ten sposób prąd!

Kładę gazetę do zamrażarki i oszczędzam w ten sposób prąd!

Jak oszczędzać na zamrażarce? Fot. źródła własne
Jak oszczędzać na zamrażarce? Fot. źródła własne
11.03.2023 10:34

Chcesz wiedzieć, jak skutecznie oszczędzać na zamrażarce? Ten sposób być może Cię zadziwi, ale jeszcze bardziej zaskoczą Cię jego rezultaty!

Wzrost cen za prąd zaowocował tym, że ze szczególnym entuzjazmem podchodzimy do przydatnych i sprawdzonych trików na to, jak zaoszczędzić. Lodówka to jeden z największych pochłaniaczy energii, ale po co przepłacać, skoro można w łatwy sposób zmniejszyć jej zużycie? Nawet nie zauważysz różnicy w użytkowaniu, a rachunki przyjdą niższe!

Jak zaoszczędzić prąd na lodówce? Przez zamrażarkę!

Sprzęt ten działa na zasadzie: im więcej, tym oszczędniej. Dobrze więc, jeśli mamy zapełniony zamrażalnik – wtedy jest wydajniejszy. Nie ma jednak sensu zamrażać produktów, jeśli nie mamy takiej potrzeby. Zrobiłeś już zapasy, a w szufladkach nadal masz puste miejsce? Wykorzystaj ten trik! Niewiele osób o nim wie - a szkoda, bo jego zastosowanie wpływa na to, że zamrażarka pochłania o wiele mniej prądu!

Obraz

Chcesz mieć oszczędną zamrażarkę? Wypełnij ją gazetą!

Wykorzystaj maksymalną pojemność – jedzenie przesuń na zewnętrzne strony szuflady, a środek wypełnij papierem. W ten sposób będziesz też eko, bo wykorzystasz czasopismo, które po przeczytaniu normalnie byś wyrzucił.

Obraz

Widzisz? Oszczędzanie prądu w domu jest proste!

Ale jak to działa?

Zamrażarka pracuje na wyższych obrotach, jeśli poprzez otwarcie drzwi dostanie się do niej ciepłe powietrze. Musi szybko schłodzić. Będzie go jednak tym mniej, im mniej miejsca będzie w szufladach (bez znaczenia, czy wypełnisz je jedzeniem, czy papierem).

Innym sposobem jest wypełnienie szuflady woreczkami z wodą, która zamieni się w lód. Nie wydasz na to dużo pieniędzy, a zaoszczędzisz wiele energii!

Możesz zamrozić też styropian lub wypełniacze do paczek wykonane z tego materiału.

Wiesz już, jak skutecznie zmniejszyć zużycie prądu przez lodówkę. Jeśli zaś szukasz więcej sprawdzonych metod na efektywne oszczędzanie, to zmień ustawienia w pralce, a do jednego prania zużyjesz nawet 60% mniej prądu!

6 genialnych zastosowań foremki do lodu

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także