PoradyKobieta stawia miskę w umywalce. W ten sposób oszczędza pieniądze

Kobieta stawia miskę w umywalce. W ten sposób oszczędza pieniądze

jak oszczędzać wodę, fot. Genialne
jak oszczędzać wodę, fot. Genialne
26.08.2023 12:19

Coraz więcej osób wprowadza oszczędności do swojej codzienności i stara się zużywać w domu mniej prądu, gazu oraz wody. Jeśli chodzi o tę ostatnią, jest prosty sposób, by wykorzystywać jej zdecydowanie mniej niż dotychczas. Wystarczy zastosować 1 prosty trik. Oto jak skutecznie oszczędzać wodę.

Oszczędzanie wody, energii czy ciepła wielu osobom weszło już w krew. Niektórzy wciąż zastanawiają się, jak oszczędzać, by nie czuć znacznego pogorszenia standardu życia. Okazuje się, że może to być znacznie prostsze, niż ci się wydaje. Znamy sprytny sposób, by zużywać mniej wody i nie odczuwać z tego powodu żadnych niedogodności.

Dlaczego warto oszczędzać wodę?

Powodów, by oszczędzać wodę, jest przynajmniej kilka. Przede wszystkim woda jest cennym, ale coraz bardziej deficytowym zasobem. Ekolodzy biją na alarm, że z roku na rok jest jej na Ziemi coraz mniej. Oszczędzanie jest więc koniecznością, jeśli nie chcemy, by jej kiedyś zabrakło. Poza tym mniejsze zużycie wody to mniejsze rachunki do zapłacenia. W dzisiejszych czasach wiele osób zaciska pasa i szuka oszczędności, gdzie się da. Dlaczego więc nie wykorzystać sprytnej sztuczki, by mniej płacić za wodę? Sposób na zmniejszenie zużycia wody w domu jest naprawdę banalny, a pozwala zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt litrów cennego płynu w ciągu 1 dnia. W perspektywie miesiąca możesz więc wykorzystywać jej o kilkaset lub nawet kilka tysięcy litrów mniej i zachować w portfelu parę groszy.

Jak oszczędzać wodę? Fot. Freepik
Jak oszczędzać wodę? Fot. Freepik

Jak oszczędzać wodę?

Sposobem na oszczędzanie wody podzieliła się na TikToku autorka kanału @poukladanegary. Kobieta zdradziła, że ustawiła w łazienkowej umywalce 4-litrową miskę. Kiedy myje ręce, woda nie spływa do kanalizacji, ale pozostaje w naczyniu. Później można użyć jej do spłukania toalety. Tiktokerka twierdzi, że w ten sprytny sposób codziennie zbiera 10 misek, czyli 40 l wody.

Jak jeszcze oszczędzać wodę?

Patent z miską możesz zastosować również w zlewie kuchennym do zbierania wody z mycia naczyń. Osoby komentujące nagranie na kanale @poukladane gary zdradziły również kilka podobnych patentów. Jak biorę prysznic, stawiam wiaderko obok. W trakcie prysznica zbiera się jedno wiadro wody — napisała jedna z internautek. A ja wodą z gotowania jajek i makaronu podlewam kwiaty — dodała inna. Jak widać, pomysłów na oszczędzanie wody jest sporo. Być może i ty znajdziesz jeszcze inny sposób, by zużywać jej mniej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także