PoradyKradzież "na klamkę" to ostatnio bardzo popularna metoda włamań. Można się łatwo zabezpieczyć

Kradzież "na klamkę" to ostatnio bardzo popularna metoda włamań. Można się łatwo zabezpieczyć

Kradzież "na klamkę" to ostatnio bardzo popularna metoda włamań. Można się łatwo zabezpieczyć
Manuel

16.01.2023 14:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kradzież na klamkę to ostatnio bardzo popularna metoda włamań do mieszkań, kończących się zwinięciem przez złodzieja wielu wartościowych rzeczy. Za chwilę objaśnimy Ci na czym ona polega i jak się przed nią uchronić.

Na czym polega kradzież na klamkę?

Jest to banalnie prosta metoda, o której ostatnio zrobiło się głośno na skutek całej serii tego typu włamań we Wrocławiu. A później innych częściach kraju. Złodziej krąży w jakiejś okolicy od mieszkania do mieszkania. Zatrzymuje się przed drzwiami i pociąga za klamkę. Jeśli drzwi nie są zamknięte po prostu wchodzi do mieszkania, do przedpokoju i porywa stamtąd torebki. I inne torby, w których mogą się znajdować wartościowe przedmioty. Takie, jak telefony komórkowe, czy portfele.

Sposób ten jest banalnie prosty, a jednocześnie bardzo opłacalny i skuteczny. Złodziej lub grupa złodziei może za pomocą tego systemu w bardzo krótkim czasie "odwiedzić" wiele mieszkań i bardzo szybko się wzbogacić. Zanim właściciele zauważą, ze coś w ogóle się stało zwykle mija zbyt wiele czasu, aby coś można było zrobić. A nawet jeśli przypadkiem zauważą akurat osobę wchodzącą im do mieszkania, to złodziej często może się wykręcić tym, że po prostu pomylił numer mieszkania. Policji więc trudno jest uchwycić takich rabusi o ile nie krążą oni na danym obszarze przez dłuższy czas.

kradzież na klamkę, fot. freepik
kradzież na klamkę, fot. freepik

Jak się uchronić przed kradzieżą na klamkę?

Sprawa jest bardzo prosta - wystarczy, że zamkniesz na klucz drzwi swojego mieszkania/domu. Niestety z roku na rok coraz mniej osób w Polsce tak robi, ponieważ Polacy statystycznie rzecz biorąc czują się w swoich mieszkaniach (ale także i na ulicy) coraz bezpieczniej. Przez to jednak i łatwiej jest złodziejom dokonywać prostych kradzieży przed którymi zwykłym ludziom trudno się ochronić. Wystarczy jednak, że przebywając w mieszkaniu zamkniesz je na klucz i to właściwie załatwi problem.

Jeśli jednak idziesz spać, to nie zostawiaj klucza w drzwiach, bo możesz bowiem paść ofiarą innej techniki złodziei, nazywanej przez policjantów "łowieniem". To na czym ona polega znajdziesz opisane dokładnie tutaj. W skrócie, używają oni pręt z metalowego wieszaka na ubrania lub wytrychu aby otworzyć z łatwością drzwi, a klucz w drzwiach w obydwu przypadkach im to zadanie znacznie ułatwia.

Ukryta funkcja w wózkach sklepowych Lidla. Klienci męczą się bo o niej nie wiedzą!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także