Kroję na pół i pocieram dłonie. Wszystkie kremy poszły w odstawkę
Zazwyczaj sięgamy po nią w kuchni, ponieważ stanowi bazę dla wielu dań. Dzięki specyficznemu zapachowi oraz smakowi cieszy się niesłabnącą popularnością. Jednak okazuje się, że to nie jedyne jej zastosowanie. Zobacz, jak sprawdzi się cebula do pielęgnacji dłoni.
Z dobrodziejstwa cebuli korzystali już nasi przodkowie, którzy z powodzeniem wykorzystywali ją w medycynie ludowej. Warzywo to jest prawdziwą bombą witaminową, a zawiera m.in. witaminę C. Warto dodać, że cebula działa bakteriobójczo oraz zawiera liczne przeciwutleniacze. Jej wykorzystanie w domowej kosmetyce przyniesie niebywałe korzyści.
Jak wykorzystać cebulę do pielęgnacji dłoni?
Często mówi się, że dłonie są naszą wizytówką oraz że to właśnie one zdradzają nasz wiek. Wraz z upływem lat skóra na nich staje się wiotka i pomarszczona, a nawet tworzą się na jej powierzchni plamy. Wtedy często sięgamy po drogie i mało skuteczne kosmetyki, które tylko udają, że przynoszą poprawę. W efekcie nasz problem się pogarsza, przez co wstydzimy się pokazać swoje dłonie. Okazuje się, że prawdziwe remedium znajdziemy we własnej kuchni. Kosztuje grosze, a da spektakularne efekty. Wszystko, co musisz zrobić, to przekroić warzywo na pół, a następnie natrzeć jego wewnętrzną stroną skórę oraz paznokcie. Dzięki cebuli wszystkie przebarwienia znikną w mgnieniu oka, natomiast na płytce paznokcia pojawi się zdrowy kolor.
Do czego jeszcze warto użyć cebuli?
- Warzywo to usuwa wszelkie zapachy, gdyż ma antybakteryjne właściwości. Wykazuje silne działanie grzybobójcze i bakteriobójcze. Dlatego idealnie sprawdzi się na nieprzyjemny zapach stóp. Wystarczy pokroić cebulę na plasterki, a następnie wrzucić je do skarpetek. Po około 20 minutach należy ją wyciągnąć. W mig wyeliminuje smród oraz zmiękczy zrogowaciały naskórek.
- Wcierka z cebuli przyniesie spektakularne efekty na włosach, szczególnie jeśli zmagasz się z ich wypadaniem. Do jej przygotowania potrzebna będzie sokowirówka lub blender oraz gaza. Uzyskany z niej miąższ należy odcisnąć przez materiałową ściereczkę, a następnie wetrzeć w skórę głowy. Wcierka ta powinna zostać na głowie nie dłużej niż 20 minut, ponieważ po tym czasie należy ją zmyć. Wcierkowanie warto powtarzać do 3 razy w tygodniu.