PoradyLajfhakiKup w aptece i wrzuć do basenu. Szybki sposób na żółto-brązową wodę bez chloru

Kup w aptece i wrzuć do basenu. Szybki sposób na żółto-brązową wodę bez chloru

jak czyścić wodę w basenie fot. genialne.pl
jak czyścić wodę w basenie fot. genialne.pl
07.08.2023 18:22

W sezonie wiosenno- letnim coraz więcej osób decyduje się na budowę lub rozłożenie basenu w swoim ogrodzie. Jednak nie łatwo samodzielnie utrzymać w nim czystą wodę. Podpowiadamy więc, jak czyścić wodę w basenie.

Domowy basen to popularna i budżetowa opcja dla tych, którzy nie lubią letnich wyjazdów lub basenów publicznych. Mimo to kąpiel w brudnej wodzie nie jest zachęcająca ani przyjemna, a dodatkowo źle może wpłynąć na skórę. Najczęściej stosowany jest chlor, który nie jest bezpieczny. Dlatego warto spróbować skutecznego, tańszego i ekologicznego zamiennika.

Jak czyścić wodę w basenie?

Na początek zdezynfekuj lub wymień wszystkie filtry basenowe do czyszczenia wody. Należy namoczyć je w ciepłej wodzie z dodatkiem sody oczyszczonej. W ten sposób znikną szkodliwe bakterie, które mogą dodatkowo zanieczyszczać wodę. W drugim kroku trzeba pozbyć się zanieczyszczeń z wody, czyli liści, owadów i różnych paprochów za pomocą specjalnych narzędzi. Następnie jak możemy przeczytać w artykule w serwisie WP Kobieta:

"(...) udaj się do sklepu i zaopatrz się w dużą ilość kwasu askorbinowego, czyli witaminy C. Na metr sześcienny wody potrzebujesz 60 gramów. Witamina C pozbędzie się wszelkich zanieczyszczeń z wody, sprawiając, że stanie się ona przejrzysta. Ten patent warto stosować regularnie, bowiem kwas askorbinowy redukuje poziom żelaza, który odpowiada za mętnienie wody".
mobile pool in the backyard, round outdoor pool for the whole family on the lawn in summer,
mobile pool in the backyard, round outdoor pool for the whole family on the lawn in summer,

Pozostałe domowe sposoby na czystą wodę w basenie

  • Warto wypróbować sposób z zastosowaniem kuchennego specyfiku, który sprawdzi się nie tylko do pichcenia — soda oczyszczona zadziała tak samo, jak witamina C, ale potrzeba do tej metody aż 5 kg tego produktu. Wsyp ją do wody, a następnie poczekaj, aż się rozpuści. Na koniec przy pomocy odkurzacza basenowego pozbądź się jej osadu zgromadzonego na dnie basenu.
  • Możesz sięgnąć po sól, ale potrzebujesz do tego urządzenia do elektrolizy chlorku sodu. Dlatego, jeśli zdecydujesz się na jego zakup, to musisz konsekwentnie pozostać przy metodzie czyszczenia basenu solą. Sposób ten sprawi, że woda będzie, wręcz krystalicznie czyta.
Pool cleaner during his work. African hotel staff worker cleaning the pool.
Pool cleaner during his work. African hotel staff worker cleaning the pool.

Co warto zakupić posiadając basen?

  • Filtry to podstawa każdego basenu. Sprawiają one, że woda wolniej się brudzi.
  • Siatka powierzchniowa pozwala zebrać wszystkie zanieczyszczenia z wody.
  • Testery kontroli poziomu pH wskażą jakość wody w basenie.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także