Kupiłam w drogerii i rozpyliłam. Myszy uciekły, a nie wydałam nawet 10 zł
Myszy w domu to nic miłego. Nie tylko przynoszą szkody, ale też sieją postrach. Chociaż są małe i słodkie, to nie da się ukryć, że ich prawdziwą naturą jest bycie uciążliwymi szkodnikami. Oto jak w humanitarny i prosty sposób możesz się ich pozbyć.
Najczęściej można natknąć się na nie w piwnicy lub na strychu. Jednak domowe spiżarnie też nie są im obce, bo szczególnie w sezonie jesienno-zimowym szukają tam jedzenia. Pułapki lub trutki mogą być niebezpieczne dla zwierząt domowych i dzieci. Wypróbuj na myszy w domu ten oto trik.
Sposób na myszy w domu
Kiedy robi się zimno, szukają miejsca, w którym będą mogły się schronić i mieć pożywienie. Nasze piwnice i strychy są do tego idealne. Dostają się do nich przez szczeliny. Na początku trudno je zauważyć. Dostrzeżesz ich obecność po szkodach, jakie po sobie zostawiają, czyli odchodach, zniszczonych meblach i kablach. Najczęściej w walce z nimi stosuje się trutki i specjalne pułapki. Nie są one dobrym rozwiązaniem, jeśli w domu mamy inne zwierzęta domowe oraz dzieci. Mogą one nieświadomie zjeść truciznę, a wtedy tylko krok od tragedii. Myszy usuniesz z domu, stosując określone zapachy, których nie cierpią. Jest to domowy i najbardziej bezinwazyjny sposób, aby wyprosić nieproszonych lokatorów.
Jak pozbyć się myszy?
Jeśli masz myszy w domu, poznaj naturalne metody ich zwalczania. Nie cierpią zapachu czosnku. Jeśli podejrzewasz lub zauważasz ich obecność, najlepiej porozkładaj ząbki w potencjalnych miejscach pobytu gryzoni. Jego intensywny i dość charakterystyczny zapach sprawi, że będą uciekały w popłochu i raczej już nie wrócą. Lista znienawidzonych zapachów na tym jednak się nie kończy. Skuteczny będzie też olejek goździkowy, który kupisz w niemalże każdej aptece czy drogerii za kilka złotych. Nie potrzeba dużej ilości, aby należycie spełnił swoją funkcję. Wystarczy rozlać dosłownie kilka kropel w miejscach żerowania mysz, aby skutecznie je wypłoszyć. Możesz też w mieszkaniu lub piwnicy rozłożyć gałązki rumianku, lawendy i mięty, ale trzeba pamiętać, aby co kilka dni je wymieniać. Jeśli jednak gryzoni jest już zbyt dużo, niestety bez wezwania specjalistów nie zażegnasz problemu.