PoradyLajfhakiKupiłam w drogerii i rozpyliłam. Myszy uciekły, a nie wydałam nawet 10 zł

Kupiłam w drogerii i rozpyliłam. Myszy uciekły, a nie wydałam nawet 10 zł

myszy w domu, fot. Gettyimages
myszy w domu, fot. Gettyimages
29.10.2023 16:36

Myszy w domu to nic miłego. Nie tylko przynoszą szkody, ale też sieją postrach. Chociaż są małe i słodkie, to nie da się ukryć, że ich prawdziwą naturą jest bycie uciążliwymi szkodnikami. Oto jak w humanitarny i prosty sposób możesz się ich pozbyć.

Najczęściej można natknąć się na nie w piwnicy lub na strychu. Jednak domowe spiżarnie też nie są im obce, bo szczególnie w sezonie jesienno-zimowym szukają tam jedzenia. Pułapki lub trutki mogą być niebezpieczne dla zwierząt domowych i dzieci. Wypróbuj na myszy w domu ten oto trik.

Sposób na myszy w domu

Kiedy robi się zimno, szukają miejsca, w którym będą mogły się schronić i mieć pożywienie. Nasze piwnice i strychy są do tego idealne. Dostają się do nich przez szczeliny. Na początku trudno je zauważyć. Dostrzeżesz ich obecność po szkodach, jakie po sobie zostawiają, czyli odchodach, zniszczonych meblach i kablach. Najczęściej w walce z nimi stosuje się trutki i specjalne pułapki. Nie są one dobrym rozwiązaniem, jeśli w domu mamy inne zwierzęta domowe oraz dzieci. Mogą one nieświadomie zjeść truciznę, a wtedy tylko krok od tragedii. Myszy usuniesz z domu, stosując określone zapachy, których nie cierpią. Jest to domowy i najbardziej bezinwazyjny sposób, aby wyprosić nieproszonych lokatorów.

Myszy w domu mogą narobić sporych problemów. Fot. Freepik
Myszy w domu mogą narobić sporych problemów. Fot. Freepik

Jak pozbyć się myszy?

Jeśli masz myszy w domu, poznaj naturalne metody ich zwalczania. Nie cierpią zapachu czosnku. Jeśli podejrzewasz lub zauważasz ich obecność, najlepiej porozkładaj ząbki w potencjalnych miejscach pobytu gryzoni. Jego intensywny i dość charakterystyczny zapach sprawi, że będą uciekały w popłochu i raczej już nie wrócą. Lista znienawidzonych zapachów na tym jednak się nie kończy. Skuteczny będzie też olejek goździkowy, który kupisz w niemalże każdej aptece czy drogerii za kilka złotych. Nie potrzeba dużej ilości, aby należycie spełnił swoją funkcję. Wystarczy rozlać dosłownie kilka kropel w miejscach żerowania mysz, aby skutecznie je wypłoszyć. Możesz też w mieszkaniu lub piwnicy rozłożyć gałązki rumianku, lawendy i mięty, ale trzeba pamiętać, aby co kilka dni je wymieniać. Jeśli jednak gryzoni jest już zbyt dużo, niestety bez wezwania specjalistów nie zażegnasz problemu.

jakiego zapachu nie lubią myszy fot. freepik
jakiego zapachu nie lubią myszy fot. freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także