PoradyŁadujesz telefon na łóżku, gdy śpisz? To ogromny błąd, który może Cię drogo kosztować

Ładujesz telefon na łóżku, gdy śpisz? To ogromny błąd, który może Cię drogo kosztować

Ładujesz telefon na łóżku, gdy śpisz? To ogromny błąd, który może Cię drogo kosztować

05.12.2022 21:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zobacz jak nie ładować telefonu i czego absolutnie nie robić kiedy poziom baterii jest już na wyczerpaniu. Ta wiedza może uratować Ci życie.

W ciągu dnia intensywnie wykorzystujemy swoje smartfony oraz tablety. Natomiast wieczorem okazuje się, że bateria jest prawie na wyczerpaniu. Co wówczas robi większość osób? Idzie spać, a swój telefon podłącza do ładowarki. Na domiar złego wybieramy kontakt, który znajduje się najbliżej łóżka, a telefon kładziemy na szafce nocnej lub bezpośrednio na materacu. Takie zachowanie jest wysoce nieodpowiedzialne i lekkomyślne.

Jak nie ładować telefonu, fot. Freepik
Jak nie ładować telefonu, fot. Freepik

Dlaczego nie należy ładować telefonu w nocy?

Wszystko dlatego, że może się to skończyć pożarem. W nocy nieoczekiwanie może dojść do spięcia, a to już bliska droga do tego, aby ładowarka zwyczajnie zaczęła się palić. A jak wiadomo w nocy nie każdy jest w stanie obudzić się na czas... Podobnie sprawa ma się z ładowaniem tabletów, baterii czy każdego sprzętu bezprzewodowego. Oczywiście większe prawdopodobieństwo spowodowania zwarcia jest wtedy, kiedy przeciążasz jeden kontakt i podłączasz do niego kilka urządzeń. Dodatkowo nigdy nie ładuj jakichkolwiek urządzeń, kiedy nie ma Cię w domu. Wtedy także może dość do zwarcia i wybuchu pożaru.

Jak nie ładować telefonu, fot. Freepik
Jak nie ładować telefonu, fot. Freepik

Telefon przydatny nocną porą

Chociaż samo ładownie telefonu niesie ze sobą pewne niebezpieczeństwo, to już smartfon może, w pewnych przypadkach, uratować Ci życie. Chodzi tutaj o przemieszczanie się wieczorową porą. Kiedy poruszamy się nieoświetloną ulicą, to kierowcy mogą nie zauważyć, że się zbliżamy. A taka sytuacja może zakończyć się tragedią. Dlatego kiedy idziesz ciemną ulicą, to wyjmij z kieszeni telefon i włącz latarkę. Wykorzystaj ją do oświetlenia sobie drogi oraz zaznaczenia kierowcom, że znajdujesz się na poboczu. Pamiętaj jednak, aby kierować światło latarki na drogę pod ukosem. Dzięki temu nie oślepisz kierowców.

iPhone dostał drugie życie! | Dokładnie czyszczenie iPhone'a

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także