NewsyLatem warto spuścić trochę z tonu i odłożyć sprzątanie na później. Wakacje rządzą się innymi prawami

Latem warto spuścić trochę z tonu i odłożyć sprzątanie na później. Wakacje rządzą się innymi prawami

Latem warto spuścić trochę z tonu i odłożyć sprzątanie na później. Wakacje rządzą się innymi prawami
28.07.2022 12:21

Wraz z nadejściem wakacji wiele mam cały czas nie potrafi odpuścić i wciąż stara się sprostać wyznaczonym sobie celom i założeniem. Tymczasem warto pomyśleć czy to w ogóle ma sens. Czy nie lepiej przestać myśleć o sprzątaniu i po prostu spędzić jak najwięcej czasu z dziećmi? Warto zafundować sobie przyjemny letni odpoczynek.

Vitolda Klein/unsplash
Vitolda Klein/unsplash

Wakacje to doskonała pora, aby spędzić trochę więcej czasu ze swoimi dziećmi (zwłaszcza jeśli pracujesz zdalnie). Wówczas nie musisz zrywać się rano, żeby wyszykować je do szkoły, przygotować drugie śniadanie czy szybko uprasować nowy strój.

Latem ogranicz do minimum i przestań się przejmować

1. Sprzątaniem

Nie ma sensu frustrować się tym, że dzieci naniosą do domu trochę piasku, trawy czy zostawią porozrzucane mokre ręczniki lub ciuchy. Nie zarzucaj sobie, że jeszcze nie umyłeś okien, chociaż wszyscy sąsiedzi już to dawno zrobili. Sprzątanie nie ucieknie i zdecydowanie nie jest najważniejsze. Latem spędzaj jak najwięcej czasu z dziećmi i ciesz się piękną pogodą. Robienie porządków naprawdę może zaczekać.

2. Prasowaniem

Latem jest zdecydowanie za gorąco na prasowanie, a dzieci mogą swobodnie bawić się w pomiętych koszulkach. Zwykle brudzą je w tempie ekspresowym i kilka razy dziennie chcą się przebierać. W związku z tym odpuść bieganie z żelazkiem po całym domu i pozwól maluchom szaleć w sukienkach i spodenkach z zagięciami. Dodatkowo na czas wakacji możesz kupić trochę ubrać w lumpeksach. Te, które dzieciaki bardzo zniszczą taplając się w wodzie i piasku, będziesz mogła bez żalu wyrzucić. W końcu są wakacje. ;)

Sharon McCutcheon/unsplash
Sharon McCutcheon/unsplash

3. Gotowaniem

Kiedy na dworze panuje upał, nie rozmyślaj zbyt długo o obiadach. W gorące dni wystarczy chłodnik, lody i cała góra owoców. Nie musisz stresować się tym, że dzieci nie zjedzą zupy czy kotleta. Nic się nie stanie, gdy będą żyły samymi przekąskami lub grillowanym mięsem. Wraz z nadejściem jesieni wróci im ochota na treściwsze dania.

W wakacje postaw przede wszystkim na letni odpoczynek. Nie skupiaj się na planach i uszczęśliwianiu dzieci na siłę. Pozwól dniom leniwie płynąć i nie przejmuj się, że maluchy cały czas spędzają w piaskownicy lub biegają w lekko podartych spodenkach. Nic im nie będzie. Najważniejsze, że są szczęśliwe i cieszą się z każdego dnia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także