PoradyLajfhakiMało kto wie, jak prawidłowo korzystać z ukrytej funkcji takiej obieraczki

Mało kto wie, jak prawidłowo korzystać z ukrytej funkcji takiej obieraczki

Jak posługiwać się obieraczką fot. genialne.pl
Jak posługiwać się obieraczką fot. genialne.pl

22.03.2023 07:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wydawać by się mogło, że obieranie warzyw to nie żadna filozofia. Jedni używają do tego noża, inni zaś obieraczki. Każda z tych metod jest dobra. Niewiele osób jednak wie, że stosują obieraczkę w zły sposób, który zabiera im sporo czasu! Pokażemy Ci, jak obierać warzywa prawidłowo.

Domowe gotowanie

Nie ma lepszego smaku niż domowa kuchnia - szczególnie naszych mam i babć. Niezapomniane smaki ich potraw królują w naszych sercach. Puszyste i delikatne naleśniki, domowy makaron do pomidorowej, schabowe, można tak wymieniać w nieskończoność. Na samą myśl, aż ślinka cieknie. I nic dziwnego. W końcu nie bez kozery mówi się, że "dobre, jak u mamy"! Dobra gospodyni domowa wie, że nieocenioną pomocą w ich kuchni jest obieraczka do ziemniaków. Niezbędna do obrania warzyw na surówkę, do zupy lub przygotowania soków. Znacznie wygodniejsza od noża. Wydawałoby się, że jest ona prosta w obsłudze! Co jest zaskakujące to to, że większość z nas wykorzystuje ją w zły sposób! Tracąc przy tym dużo czasu na obieranie.

Jak działa obieraczka do ziemniaków?

Każdy wie, jak posługiwać się obieraczką. Przecież to nic trudnego i nie trzeba do tego żadnej instrukcji! Jednak mimo to większość z nas robi to niepoprawnie! Jak to? - zapytasz, czytając. Jeśli przesuwasz nią na warzywie z góry w dół i dociskasz do niego, ściągając jego wierzchnią warstwę - robisz to źle!

Jak używać obieraczki? Fot. Freepik.com
Jak używać obieraczki? Fot. Freepik.com

Skuteczniejsze będzie obieranie warzyw, jeśli nie będziesz odrywał od niego obieraczki, zarówno ruchami w dół, jak i w górę! Inaczej utrudnisz sobie pracę i wydłużysz obieranie. Dlatego zawsze dociskaj obieraczkę do warzyw, manewrując nią w obie strony – nie tylko w jedną! Sam zobaczysz, jak o wiele łatwiej pójdzie Ci obieranie warzyw. Dzięki temu trikowi gotowanie stanie się jeszcze bardziej przyjemne! Możesz stosować go, niezależnie od warzyw. Zobacz tę metodę na filmiku z TikToka poniżej:

Życzymy Ci udanego gotowania!

Kuchenne triki, których uczą na kursach gastronomicznych

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także