UrodaMakijażMaluję rzęsy metodą z TikToka. Efekt jak po zagęszczaniu u kosmetyczki

Maluję rzęsy metodą z TikToka. Efekt jak po zagęszczaniu u kosmetyczki

Długie, gęste i podkręcone rzęsy.
Długie, gęste i podkręcone rzęsy.
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Kobrinphoto

28.12.2023 09:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Marzysz o pięknych, długich i mocno podkręconych rzęsach? Nie potrzebujesz zalotki czy sztucznych rzęs. Wypróbuj patent z TikToka, a uzyskasz tak spektakularny efekt, że laminacja rzęs nie będzie już potrzebna.

Długie, gęste i podkręcone rzęsy "otwierają" oko i nadają spojrzeniu wyrazu. To najważniejszy element makijażu. Wiele z nas decyduje się na doczepienie sztucznych rzęs, aby nadać im objętości. Trzeba mieć wiele wprawy, żeby prawidłowo je umieścić.

Marzysz o spektakularnych, długich, mocno podkręconych rzęsach? Nie musisz ich doczepiać. Poznaj technikę malowania, która sprawi, że maksymalnie podkręcisz, wydłużysz i pogrubisz włoski.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Genialny trik z Tik Toka. Rzęsy będą sięgały do nieba

Osoby o ciemnych i kręconych włosach mogą poszczycić się naturalnie ciemnymi i podkręconymi rzęsami. Wystarczy delikatnie musnąć je tuszem, żeby uzyskać wręcz teatralny efekt. Niestety nie każda z nas ma takie szczęście. Odpowiednia technika malowania jest jednak w stanie widocznie wyciągnąć i pogrubić nawet najmniejsze i najprostsze rzęsy.

Jedną z takich metod jest "zig zag", który cieszy się ogromną popularnością na TikToku. Użytkowniczki twierdzą, że ten patent pozwala na maksymalne wydłużenie i podkręcenie rzęs. Jak pomalować rzęsy techniką "zig zag" ? Połóż palec na powiece i naciągnij ją tak, aby wszystkie włoski dobrze były dobrze widoczne. Szczoteczkę trzymaj pionowo i przeciągnij ją po rzęsach od prawej do lewej. Kiedy rzęsy się uwydatnią, preciągnij tusz z góry do dołu. W ten sposób wydłużysz, podkręcisz i pogrubisz rzęsy.

"Backcombing" - technika, którą pokochały internautki

Sylwester już za kilka dni. To doskonały moment, żeby wypróbować nową technikę tuszowania rzęs, którą pokochały użytkowniczki TikToka. Nazwano ją "backcombing" i jak można się domyśleć, polega na pomalowaniu rzęs od tyłu. Jak to zrobić? Zacznij od pomalowania rzęs od strony powieki, wykonując ruch z góry na dół. Następnie wytuszuj je od wewnętrznej strony. Tak pomalowane rzęsy zyskają na grubości i objętości. To metoda, którą pokochają posiadaczki cienkich i prostych rzęs.

Poza techniką malowania ważny jest też kształt szczoteczki. Zdaniem internautek najlepsze są te silikonowe w kształcie stożka, bowiem cienki końcówki są w stanie dotrzeć do najdrobniejszych włosków, a przy tym, pozwalają na maksymalne podkręcenie rzęs.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także