PoradyMama odkryła świetny patent na to, aby dziecko nie pobrudziło wszystkiego, kiedy wymiotuje

Mama odkryła świetny patent na to, aby dziecko nie pobrudziło wszystkiego, kiedy wymiotuje

co zrobić kiedy dziecko wymiotuje, fot. getty images
co zrobić kiedy dziecko wymiotuje, fot. getty images
13.03.2023 18:21

Co zrobić, kiedy dziecko wymiotuje i sprawić, aby zawartość jego żołądka nie pobrudziła wszystkiego wokół? Mama pokazała swój patent.

Są sytuacje, kiedy dziecko zaczyna nagle wymiotować. Często dzieje się to w podróży (efekty choroby lokomocyjnej) lub wtedy, kiedy dopada je infekcja. Najczęściej maluch nie biegnie wówczas do łazienki, tylko opróżnia swój żołądek w miejscu, gdzie akurat się znajduje.

To oczywiście bardzo zły nawyk, gdyż wymaga od rodziców sprzątania. Dodatkowo w powietrzu zaczyna unosić się brzydki zapach. A jak wiadomo, nieprzyjemną woń jest bardzo trudno usunąć z tapicerki czy dywanów.

co zrobić kiedy dziecko wymiotuje, fot. Freepik
co zrobić kiedy dziecko wymiotuje, fot. Freepik

Patent mamy łagodzący skutki wymiotów

Pewna mama pokazała swój trik, który sprawia, że wymiotujące dziecko nie narobi dużego bałaganu w domu. Najpierw wzięła miskę, a następnie jej dno wyścieliła kilkoma plastikowymi jednorazowymi reklamówkami. Cały trik polega na tym, aby każdą kolejną reklamówkę wkładać w poprzednią.

Taki gadżet zawsze trzyma w pogotowiu. Kiedy dziecko zwymiotuje do miski, wystarczy tylko wyjąć jedną reklamówkę z nieprzyjemną zawartością i wyrzucić do kosza. Ten trik znacznie ograniczy cały rozgardiasz wiązany z wymiotowaniem.

Oczywiście na dno reklamówki można jeszcze położyć ręcznik papierowy lub chusteczki higieniczne. Dzięki temu wymiociny nie będą rozpryskiwać się na boki.

Rodzicielskie triki

  • Spróbuj zaaranżować dziecku piaskownicę w namiocie. To zabezpieczy ją przed kotami, a maluch będzie chroniony przed słońcem. Jeżeli chcesz, aby do piaskownicy nie dostawały się robaki, to piasek wymieszaj z cynamonem.
  • Jeśli musisz wjechać wózkiem dziecka do pomieszczenia, a ma on brudne koła, to nałóż na nie czepki kąpielowe.
  • W zmywarce możesz swobodnie umyć wszystkie nieelektryczne i niewykonane z materiału zabawki.
  • Patent na spokojne wzięcie prysznica: wrzuć do pustej wanny zabawki oraz włóż do niej malucha. To sprawi, że podczas kąpieli będziesz miał dziecko na oku.
  • Wymieszaj jogurt naturalny z kolorowymi barwnikami do ciast. Dzięki temu stworzysz nietoksyczne i zmywalne farby.
  • Dziecko nie chce jeść bananów? Pokrój je na krążki, a każdy z nich posyp zdrowy kolorowymi ozdobami do ciasta.
  • W bagażniku woź sobą zawsze przygotowany nocnik i pieluchy. Kiedy maluch będzie chciał skorzystać z WC, to po prostu posadź go na nocniku, a kiedy załatwi swoje potrzeby, to zwiń i wyrzuć pieluchę.

Sprzątanie nie musi być męczące! Triki dzięki, którym zaoszczędzisz dużo czasu i nerwów

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także