×

Pokazała prosty trik, aby dzieci nie zabrudziły auta po treningu piłkarskim

Każda mama wie, jak trudno jest utrzymać czystość w samochodzie. Dzieci mają wyjątkowy talent do robienia bałaganu we wnętrzu auta. Poznaj trik z organizerami i zapomnij o ubłoconych dywanikach w aucie.

Brudne buty

Emily Norris to mama na pełny etat. Ma trzech synów, którzy trenują piłkę nożną. Po każdym treningu radośnie wskakują do auta i zupełnie nie przejmują się tym, co znajduje się na ich butach. W efekcie tego, dywaniki są notorycznie zabrudzone, a także ubłocone.

trik z organizerami
Trik z organizerami, fot. Pinterest

Trik z organizerami

Aby oddalić od siebie perspektywę ciągłego sprzątania, Emily wpadła na pewien pomysł. Najpierw kupiła organizery z dwoma komorami i rączką. Zwykle stosuje się je do przechowywania środków czystości. Następnie postawiła je w aucie i pojechałam na trening.

Nogi do pojemników

Dzieci wsiadające do samochodu wkładają swoje zabłocone buty do pojemników, a dywaniki pozostają czyste. Doprowadzenie do porządku organizerów jest  zdecydowanie prostsze, niż ciągłe odkurzanie wnętrza auta. To prosty trik, który ułatwi życie każdej mamie. 😉

@mrsemilynorris Follow me for more Mum Hacks! #momhack #mumhack #footballmum #soccermom ♬ original sound – Emily Norris

Jak usunąć plamy z trawy?

Kolejną bolączką mam, których dzieci trenują piłkę nożną są uporczywe plamy z trawy. Jak pozbyć się ich z ubrań? Postaw na mydło galasowe. Zawiera ono tylko naturalne składniki i środki piorące. Bazuje na wyciągu z wołowego woreczka żółciowego (tzw. galas) i olejach (kokosowy, palmowy). Aby za jego pomocą wyczyścić plamę z trawy, najpierw zwilż mydło wodą. Następnie wetrzyj je w plamę. Do pocierania możesz użyć  np. szczoteczki do zębów (ale tylko w przypadku niektórych mocniejszych tkanin, takich jak jeansy). Posmarowaną mydłem plamę, pozostaw  na 15 minut, spłucz letnią wodą z kranu, a następnie wrzuć od razu do pralki i normalnie wypierz. Powtórz ten proces w razie potrzeby.

trik z organizerami
Trik z organizerami, fot. Unsplash

Kobiece triki, które przydadzą się każdej z nas. 13 najlepszych rozwiązań!

 

Źródła: www.msn.com

Może Cię zainteresować