PoradyLajfhakiMasz to na obiad? Resztki włóż do krecich kopców. Kret nie ma szans

Masz to na obiad? Resztki włóż do krecich kopców. Kret nie ma szans

psująca się ryba na kreta, fot. Getty Images
psująca się ryba na kreta, fot. Getty Images
10.06.2023 16:48, aktualizacja: 11.06.2023 13:24

Nasz ogród może zwabić wielu niechcianych lokatorów. Są nimi szkodniki, które sieją w nim prawdziwe spustoszenie. Należą do nich: ślimaki, nornice oraz krety. Dowiedz się, jak działa psująca się ryba na kreta i pozbądź się go na dobre.

Powszechnie stosuje się chemie, aby pozbyć się kretów z ogrodu. Niestety ta metoda ma dwie główne wady. Po pierwsze nie jest humanitarna i po drugie obojętna wobec środowiska. Dlatego mamy dla ciebie przepis na bezpieczny domowy sposób.

Jak pozbyć się kreta z ogrodu?

Warto znać sposób na kreta w ogrodzie. Fot. Getty Images
Warto znać sposób na kreta w ogrodzie. Fot. Getty Images

Domowy sposób na kreta

Możesz być nieźle zaskoczony faktem, że psująca się ryba na kreta działa odstraszająco! Ten domowy sposób  sprawia, że dzięki intensywnemu zapachowi szkodniki te wręcz uciekają, gdzie pieprz rośnie z twojego ogrodu. Najlepiej zadziałają resztki śledzia, które należy umieścić przy wejściach do tunelu. Podobnie zadziałają na nie kocie lub psie odchody. Jeśli zakopiesz je w krecich tunelach, zwierzęta te, będą się trzymać z daleka. Do innych nielubianych zapachów przez krety należą też: cytrusy, ocet, czarny bez, bazylia, czosnek czy komosa. Możesz też zastosować na nie nabiał. W jaki sposób?

sposób na kreta w ogrodzie fot. freepik
sposób na kreta w ogrodzie fot. freepik

Jak pozbyć się kreta z ogrodu za pomocą maślanki?

Możesz być tym zaskoczony, ale nabiał skutecznie odstrasza krety! Możesz do tego użyć kefiru lub maślanki. Zrób mieszankę z maślanki i serwatki w proporcji 1:3 i wlej ją potem do kopców. Zapach, który wydzieli przepłoszy krety w mgnieniu oka! Okazuje się, że szkodniki te lubią czuć się czyste, a maślankę traktują jako coś, czym mogą się zabrudzić - a to, dodatkowo zadziała na nie zniechęcająco. Teraz już znasz bezpieczne metody na to, aby wykurzyć krety ze swojego ogrodu bez zabijania ich!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także