PoradyLajfhakiMasz u siebie takie szmatki? Zrób to, a pożegnasz się z kurzem na długo!

Masz u siebie takie szmatki? Zrób to, a pożegnasz się z kurzem na długo!

Masz u siebie takie szmatki? Zrób to, a pożegnasz się z kurzem na długo!

17.11.2022 19:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ściereczki do kurzu z mikrofibry stały się bardzo popularne ze względu na ich niską cenę i wysoką dostępność – kupimy je już za kilka złotych w prawie każdym supermarkecie. Lubimy ich używać, ponieważ świetnie radzą sobie ze zbieraniem kurzu z szafek. Ale czy wiesz, że istnieje pewien domowy trik, który podbije ten efekt? Szmatki zbiorą kurz efektywniej, a ten nie pojawi się na meblach przez długi czas. Jak to zrobić?

Zanim przystąpisz do sprzątania, otwórz okna - zgromadzony w domu kurz nie będzie krążył w powietrzu podczas prac. Wpuszczenie świeżego powietrza da Ci też więcej energii.

Czym zbierać kurz?

  • suchą szmatką
  • ręcznikiem papierowym
  • ściereczką z mikrofibry

Przy ścieraniu kurzu pamiętaj o jednej fundamentalnej zasadzie: zaczynaj sprzątanie zawsze od góry! Dzięki temu opadające zanieczyszczenia nie będą spadały na powierzchnie już wyczyszczone.

Obraz

Jeśli wybierasz ścierki do kurzu z mikrofibry, to udoskonal je!

Spraw, aby przyciągały kurz jak magnes! Dzięki tej metodzie zabezpieczysz też czyszczoną powierzchnię przed osadzaniem się na niej zanieczyszczeń z powietrza. Nie martw się również o jakość mycia – gwarantujemy, że nie powstaną żadne smugi (a to dzięki właściwościom antystatycznym) – spróbuj sam! Co należy zrobić?

  1. Przygotuj małą miskę z ciepłą wodą, ściereczkę oraz złoty środek – glicerynę kosmetyczną.
  2. Dokładnie wytrzep szmatkę z pyłków.
  3. Do miseczki dodaj kilka kropli gliceryny i wymieszaj.
  4. Zamocz ścierkę w mieszaninie i przecieraj powierzchnie. Gliceryna sprawi, że kurz nie osadzi się tak szybko na meblach, oraz że z łatwością da się wypłukać z materiału.
Szmatki do kurzu fot. Genialne.pl
Szmatki do kurzu fot. Genialne.pl

Nie zapominaj o systematycznym ścieraniu kurzu, ponieważ jego duża ilość w mieszkaniu powoduje łzawienie oczu, kaszel, katar, a u alergików nawet jeszcze bardziej uporczywe dolegliwości. Najlepiej będzie, jeśli gruntowne sprzątanie przeprowadzisz co tydzień, a dwa razy w tygodniu przetrzesz szafki z wierzchu.

Nie czekaj – wypróbuj ten domowy trik, a na pewno zostanie z Tobą na długo! Szmatki do kurzu zyskają nowe oblicze! A kiedy już przekonasz się o skuteczności tego sposobu, to poznaj też 11 sprytnych patentów, dzięki którym pozbędziesz się kurzu z domu i nareszcie odetchniesz świeżym powietrzem.

Sprzątanie wcale nie musi być męczące! Wykorzystaj te triki, a zaoszczędzisz dużo czasu, nerwów i energii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także