PoradyLajfhakiMieszam z wodą i płuczę usta. Woń papierosów znika od razu

Mieszam z wodą i płuczę usta. Woń papierosów znika od razu

jak pozbyć się oddechu palacza, fot. Genialne
jak pozbyć się oddechu palacza, fot. Genialne

01.10.2023 22:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przed ważnym spotkaniem głowisz się, jak pozbyć się oddechu palacza? Jeśli zaczniesz ziać nieprzyjemną wonią wprost na swojego rozmówcę, nie myśl, że odbierze cię w pozytywny sposób. Aby szybko usunąć problem, warto zrobić płukanie ust za pomocą płynu, który pochłonie brzydki zapach.

Palenie papierosów jest powszechnym nałogiem, z którego ciężko wyjść. Najczęściej sięgamy po nie w chwilach stresu i przyzwyczajmy swoje ciało do tego, że nikotyna jest ukojeniem na zszargane nerwy. Wiele osób ma negatywny stosunek do palaczy i sama woń dymu może na starcie skreślić cię jako osobę. Wzięcie prysznica nie na wiele się zda, bo pozostaje kwestia nieprzyjemnych wyziewów z buzi.

Dlaczego papierosy zostawiają nieprzyjemną woń w ustach?

O tym, że papierosy są szkodliwe, raczej nie trzeba nikomu przypominać. Dym wciągany do płuc powoduje szereg schorzeń i problemów ze zdrowiem. Warto również pamiętać o swoich bliskich, którzy biernie wdychają trujące substancje. Szczególnie narażone są osoby z wrodzonymi wadami serca, astmą czy mające problemy z oddychaniem. Woń palonego tytoniu może zostać zmyta z ciała, lecz wystarczy otworzyć usta, a smród zacznie się unosić. Dzieje się tak ze względu na uszkodzone zęby i resztki dymu, które znajdują się w naszym przełyku. Aby pozbyć się szybko smrodu, musisz wykonać specjalną płukankę zabijającą odór. Jej przygotowanie nie zajmie ci nawet minuty!

Jak pozbyć się oddechu palacza? fot. Freepik
Jak pozbyć się oddechu palacza? fot. Freepik

Jak pozbyć się oddechu palacza?

Aby pozbyć się oddechu palacza, wystarczy zmieszać wodę z odrobiną sody oczyszczonej i płukać jamę ustną przez minimum 30 sekund. Soda jest często wykorzystywana jako pochłaniacz brzydkich zapachów. Okazuje się, że zadziała również na te, wydobywające się z ust. Trik może się przydać też w sytuacji gdy szybko chcesz odświeżyć oddech, np. po zjedzeniu świeżego czosnku. Stosuj płukankę przed każdym ważnym spotkaniem czy randką, a nikt nie odbierze cię negatywnie. Uwierz, czasami taka sprawa jak oddech może znacząco wpływać na decyzje osoby, z którą przebywasz. W końcu nikt nie chce mieć kontaktu z kimś, kto o siebie nie dba.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także