Mój stary kaloryfer jeszcze nigdy nie był tak czysty! Pozbyłam się kurzu i brudu w kilka sekund
Jak doczyścić kaloryfer i pozbyć się z niego brudu, kurzu oraz pajęczyn? Jest na to jedna skuteczna metoda, która całkiem odmieni Twoje życie.
Popularne obecnie grzejniki (w przeciwieństwie do tych żeberkowych) jest bardzo trudno doczyścić. Przez zamontowaną u góry kratkę można łatwo dojrzeć, że we wnętrzu kaloryfera gromadzi się kurz, pył, brud, a nawet pajęczyny. Te zanieczyszczenia jest bardzo trudno usunąć. Jednak przy odrobinie pomysłowości zrobisz to bardzo szybko. ;)
Sposób na gruntowne wyczyszczenie kaloryfera
- Oczywiście najpierw upewnij się, że kaloryfer nie jest włączony. Czyszczenie najlepiej przeprowadzać po zakończeniu sezonu grzewczego.
- Pod kaloryferem rozłóż ręcznik oraz połóż dość szeroki pojemnik.
- Do wiaderka z wodą dodaj trochę płynu do mycia naczyń.
- Następnie weź pojemnik z dziubkiem (dobrze nada się miarka do płynów) i nabierz do niego wody z płynem. Później zacznij wlewać ją do wnętrza grzejnika.
- Szybko zauważysz, że wraz z wodą z kaloryfera wypłynie cały brud.
Kiedy już przelejesz wodę przez cały grzejnik, to dla pewności podsusz jego wnętrze suszarką do włosów. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że kaloryfer nie zardzewieje. Właśnie z obawy przed rdzą taki gruntowny zabieg czyszczenie przeprowadzaj raz do roku.
Jaka temperatura powinna panować w sypialni?
Chociaż kaloryfer dostarcza zimą przyjemną dawkę ciepła, to spanie w jego bliskim sąsiedztwie nie jest dobrym rozwiązaniem. Optymalna temperatura podczas snu powinna mieścić się w przedziale 16-19°C. Seniorzy potrzebują trochę bardziej komfortowych warunków. Dlatego w sypialni mogą podnieść temperaturę do 20°C. Jednak po przekroczeniu tej bariery, możemy mieć trudności z zasypianiem, a organizm może nie zdołać się odpowiednio zregenerować. Dlatego łóżko w sypialni odsuń możliwie jak najdalej od grzejnika. Dodatkowo przed snem wywietrz pomieszczenie i pomyśl o zakupie nawilżacza powietrza.