PoradyLajfhakiMoja babcia nauczyła mnie zbierać wszystkie łupiny z czosnku. Oto powód

Moja babcia nauczyła mnie zbierać wszystkie łupiny z czosnku. Oto powód

Jak wykorzystać łupiny po czosnku fot. freepik / genialne
Jak wykorzystać łupiny po czosnku fot. freepik / genialne

31.01.2023 21:08

Czosnkiem ratujemy się w okresie przeziębienia, ale lubimy też dodawać go do różnorodnych potraw. Wzbogaca smak każdej z nich, nadając jej nutkę pikanterii. To czyni go stałym bywalcem w naszej kuchni. Obierając to jakże zdrowe warzywo, absolutnie nie wyrzucaj tego, co po nim pozostanie! Jak wykorzystać łupiny po czosnku?

Jeśli zwykle lądowały w koszu, to marnotrawiłeś ten bardzo cenny składnik, który mógł przydać Ci się w wielu sytuacjach! Wykorzystasz go i w domu, i w ogrodzie – jego skuteczność mocno Cię zadziwi. Zadziała nawet tam, gdzie wcale byś się tego nie spodziewał.

Co z robić z łupinami po czosnku? fot. Genialne.pl
Co z robić z łupinami po czosnku? fot. Genialne.pl

Co zrobić z łupinami po czosnku? Rozsypać je na warzywach!

Jeśli przechowujesz warzywa w spiżarni, na pewno chcesz poznać sposób na to, jak przedłużyć ich świeżość. Co zrobić, aby nie psuły się tak szybko? Ten patent mocno spowolni ich proces gnilny – wystarczy posypać je łupinami z czosnku. Nie wierzysz? Sam sprawdź, a na pewno później podzielisz się tym trikiem z najbliższymi!

Cooking frame. Beautiful woman in the kitchen
Cooking frame. Beautiful woman in the kitchen

Łupiny z czosnku (w połączeniu z tymi po cebuli) to też skuteczna broń na szkodniki!

Jeśli Twoje kwiaty doniczkowe zostały opanowane przez przędziorki lub mszyce, poznaj sposób na to, jak przepłoszyć te szkodniki. Ich obecność fatalnie wpływa na kondycję roślin, więc lepiej nie czekaj z tym, aby rozprawić się z niechcianymi gośćmi. Samodzielnie stwórz oprysk, który doszczętnie je wyeliminuje.

Przygotuj łupinki po czosnku oraz cebuli. Zalej je wodą i odstaw na 4 dni. Następnie przelej środek przez sitko do butelki z dyfuzorem. Spryskuj swoje opanowane przez szkodniki kwiaty kilka razy w tygodniu, a problem powinien zniknąć tak szybko, jak się pojawił.

Obraz

A Ty ile do tej pory łupin z cebuli i czosnku już wyrzuciłeś? Pewnie następnym razem dwa razy zastanowisz się, zanim wylądują w koszu – przecież szkoda marnować tak cenne odpady!

Czy wiedziałeś wcześniej, że równie bezcenne są również łupiny z orzechów włoskich? Odkąd dowiedziała się, że jej babcia nigdy ich nie wyrzuca, również zaczęła je wykorzystywać!

Łupiny z czosnku pozyskasz dzięki przygotowaniu tej megachrupiącej i smakowitej bagietki czosnkowej domowej roboty!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także