PoradyLajfhakiMoja mama przykleja taśmę do miotły. Najpierw się śmiałam, a teraz też zaczęłam tak robić

Moja mama przykleja taśmę do miotły. Najpierw się śmiałam, a teraz też zaczęłam tak robić

Skuteczne zamiatanie. Fot. Genialne.pl
Skuteczne zamiatanie. Fot. Genialne.pl
28.04.2023 12:44

Zamiatanie teoretycznie jest proste. W praktyce przenoszone z miejsca na miejsce drobinki kurzu, okruchy czy włosy potrafią nieźle napsuć krwi każdemu, kto próbuje je usunąć zwykłą miotłą. Na szczęście jest prosty trik na pozbycie się wszystkich nieczystości. Poznaj patent na skuteczne zamiatanie!

Wbrew pozorom to wcale nie jest takie łatwe. Drobinki kurzu łatwo wzbijają się w powietrze przy każdym ruchu miotły. To samo dzieje się z włosami oraz sierścią zwierząt. Kolejnym problemem jest to, że bardzo małe paprochy trudno zgarnąć na szufelkę. Wszystkie te problemy można łatwo rozwiązać. Jak? Prościej niż myślisz!

Jaki jest sposób na skuteczne zamiatanie?

Wszystkie problemy z zamiataniem rozwiąże jedna rzecz, którą prawdopodobnie masz już w domu. Mowa o taśmie klejącej. Najlepiej, żeby była dwustronna. Może się to wydawać dziwne, ale ta metoda naprawdę działa. Dzięki taśmie nieco "podrasujesz" swoją miotłę i sprawisz, że żadne drobinki nie będą przemieszczać się z miejsca na miejsce.

skuteczne zamiatanie, fot. Genialne.pl
skuteczne zamiatanie, fot. Genialne.pl

Jak wykorzystać taśmę do skutecznego zamiatania?

Trik na skuteczne zamiatanie jest bardzo prosty. Musisz tylko odciąć kawałek taśmy o długości wiosłamiotły i nakleić go na włosie. Sposób montażu tego lepu na kurz jest uzależniony od rodzaju taśmy, jakiej używasz.

  • Jeśli masz taśmę dwustronną, umieść ją na takiej wysokości, by nie dotykała podłogi, ale znajdowała się jak najbliżej końcówek włosków. Następnie zdejmij warstwę zabezpieczającą, by odsłonić klej. Zamiatając, trzymaj miotłę tak, żeby taśma znajdowała się po stronie, która zagarnia nieczystości. W ten sposób łatwo się do niej przykleją.
  • Jeśli używasz taśmy jednostronnej, musisz nakleić ją na wiośle tak, by część wystawała poza linię włosków. Korzystając z tej metody, przy zamiataniu powinieneś trzymać miotłę tak, by taśma znajdowała się na stronie przeciwnej do kierunku zamiatania — tylko tak będzie zbierała kurz i inne nieczystości.
skuteczne zamiatanie, fot. Geniale.pl
skuteczne zamiatanie, fot. Geniale.pl

Dlaczego takie zamiatanie jest skuteczne?

Ten trik sprawdza się, gdy mamy zamieść niewielką ilość kurzu oraz kiedy w mieszkaniu znajdują się bardzo małe drobinki. Wszystko przyklei się do taśmy. Dzięki temu unikniesz przenoszenia cząsteczek kurzu z miejsca na miejsce oraz kłopotów z zagarnięciem wszystkich nieczystości na szufelkę. Sztuczka z taśmą doskonale sprawdza się również w domach, w których żyją zwierzaki. Sierść psów, kotów, a nawet królików przy zamiataniu łatwo wzbija się w powietrze, dlatego bardzo trudno jest zebrać ją z podłogi. Dzięki taśmie problem zniknie. Warto wykorzystać ten sposób również w sytuacji, kiedy rozsypiesz coś na dywan lub zauważysz na nim okruszki. Nie musisz od razu wyciągać odkurzacza, ponieważ z łatwością ściągniesz je taśmą przyklejoną do miotły. Po wszystkim po prostu zdejmiesz taśmę i wrzucisz ją do kosza wraz z całym przyklejonym do niej brudem.

skuteczne zamiatanie, fot. Genialne.pl
skuteczne zamiatanie, fot. Genialne.pl

Moja babcia zawsze zakłada torebkę foliową na miotłę. Ten patent oszczędza jej sporo czasu!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także