PoradyLajfhakiMoja mama zawsze tak wietrzy pościel. Dzięki temu śpię jak niemowlę

Moja mama zawsze tak wietrzy pościel. Dzięki temu śpię jak niemowlę

jak wietrzyć pościel, fot. Genialne
jak wietrzyć pościel, fot. Genialne
19.09.2023 17:27

Nie ma nic przyjemniejszego niż miękka i pachnąca pościel. Wtedy lepiej odpoczywamy oraz szybciej zasypiamy, bez wiercenia się na boki. Podpowiadamy jak wietrzyć pościel.

Sen to najistotniejsza potrzeba człowieka. To czas, w którym organizm się regeneruje. Dlatego nie należy go zaniedbywać tak samo, jak higieny związanej z czystością sypialni lub pościeli. Kluczem do sukcesu jest regularne wymienianie jej na nową, ponieważ na poszewkach zbierają się bakterie oraz pot. Samo wynoszenie pościeli na świeże powietrze to jeszcze nie wietrzenie. Trzeba wiedzieć, jak robić to prawidłowo i skutecznie.

Jak wietrzyć pościel?

Dbanie o warunki oraz miejsce do odpoczynku, to istotne elementy wpływające na jakość snu. Dlatego nie należy spożywać w łóżku posiłków, pracować lub kłaść się w pełnym makijażu. Powinno być ono miejscem do relaksu, ponieważ wtedy nasz organizm lepiej się regeneruje. Wietrzenie pościeli odgrywa niezwykle istotną rolę, z której wiele osób nie zdaje sobie sprawy. Świeże powietrze oraz promienie słoneczne niwelują znajdujące się na niej bakterie i nieprzyjemnie zapachy. Najlepiej wynosić pościel na zewnątrz o poranku lub wieczorem, kiedy temperatura jest mniejsza, niż w ciągu dnia. Ważne jest to, aby pościel była rozłożona jak najrówniej, czyli strona, która dotyka ciała, powinna być wystawiona w stronę słońca. Warto by pościel znajdowała się na powietrzu przez około pół godziny, wtedy z pewnością odczujemy różnicę. Przed ponownym wniesieniem jej do domu trzeba energicznie ją strzepać, w ten sposób usuniemy z poduszek i kołder owady.

Obraz

Korzyści z wietrzenia pościeli

Sposób ten zalecany jest dla wszystkich, a w szczególności dla alergików. Regularnie wietrzenie pościeli zminimalizuje ilość roztoczy, które w głównej mierze są przyczyną różnych infekcji. Warto dodać, że jest to idealne rozwiązanie dla osób z problemami skórnymi np. trądzikiem lub łuszczycą, ponieważ stan cery nie będzie się pogarszał (a nawet może się poprawić). Jednak czynność ta nie zastąpi regularnej wymiany poszewek (należy robić to maksymalnie co 2 tygodnie). Natomiast latem zaleca się zmianę pościeli co tydzień, ze względu na wysokie temperatury oraz pot.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także