PoradyNa sale zabaw zawsze zabieram ten gadżet. Dzięki niemu moje dziecko jest bezpieczniejsze

Na sale zabaw zawsze zabieram ten gadżet. Dzięki niemu moje dziecko jest bezpieczniejsze

Skarpetki antypoślizgowe Fot. genialne
Skarpetki antypoślizgowe Fot. genialne
17.10.2022 16:54

Dzieci kochają sale zabaw. Tam mogą bawić się do woli z rówieśnikami i rozwijać swoje zdolności ruchowe. Jak zagwarantować maluchom bezpieczeństwo podczas takich zabaw? Rozwiązaniem są skarpety antypoślizgowe.

Bezpieczna zabawa

Kiedy przyprowadzasz dziecko na sale zabaw, koniecznie musisz zdjąć mu buty. Wówczas maluch może swobodnie korzystać ze wszystkich sprzętów. Jednak na trampoliny czy do basenu z kulkami wchodzi tylko w skarpetkach. One mają to do siebie, że są dość śliskie i bardzo łatwo wywinąć w nich orła. A jak wiadomo dzieci są niezwykle ruchliwe. Jak zatem zadbać o ich bezpieczeństwo na salach zabaw? Jest na to proste rozwiązanie.

skarpety antypoślizgowe Fot. Genialne
skarpety antypoślizgowe Fot. Genialne

Skarpetki na sale zabaw

Zawsze miej w torbie skarpetki antypoślizgowe. Przed wejściem do sali zabaw po prostu załóż je dziecku na stopy. Dzięki temu zaliczy o wiele mniej upadków i zachowa większą stabilność na różnego rodzaju sprzętach. A Ty będziesz mógł spokojnie oglądać wyczyny swojego malucha. ;) W sklepach jest bardzo duży wybór skarpet antypoślizgowych, więc spokojnie wybierzesz coś dla swojego dziecka.

skarpety antypoślizgowe Fot. Genialne
skarpety antypoślizgowe Fot. Genialne

Nie całuj dziecka w usta

Podczas zabawy zdarza Ci się dawać całusy w usta swojemu dziecku? Jak informują pediatrzy może to nieść ze sobą duże konsekwencje zdrowotne. Wszystko oczywiście za sprawą śliny. To ona jest nośnikiem drobnoustrojów, które możemy przekazać naszemu dziecku. U maluchów dopiero kształtuje układ odpornościowy i niewinna bakteria czy wirus może spowodować rozwinięcie się groźnej choroby. Oczywiście równie niebezpieczne co całowanie w usta, może okazać się także oblizywanie smoczka czy jedzenie jedną łyżeczką. Wielu rodziców oblizuje sztućce, którymi jedzą maluchy. Podczas takiej czynności, ślina dorosłych dostaje się do organizmu dziecka.

Jakie choroby mogą zostać przeniesione przez pocałunek w usta?

  • Opryszczka i opryszczkowe zapalenie mózgu.
  • Opryszczkowe zapalenie jamy ustnej.
  • Zakażenie meningokokami.
  • Próchnica (wywołują ją bakterie, które powstają w jamie ustnej w wyniku metabolizmu cukrów).
  • Zakażenie helicobakter pylori (powodują chorobę wrzodową).
  • Infekcje dróg oddechowych.

6 super przepisów na słodkie przysmaki

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także