PoradyLajfhakiNakładaj regularnie na beauty blender, a pozbędziesz się brudu i bakterii. Prosto i szybko!

Nakładaj regularnie na beauty blender, a pozbędziesz się brudu i bakterii. Prosto i szybko!

Czym myć beauty blender, fot. Genialne.pl
Czym myć beauty blender, fot. Genialne.pl
19.04.2023 16:05

Chyba w każdej łazience lub kosmetyczce znajdziemy minimum jeden beauty blender. Te niewielkie gąbeczki do rozprowadzania podkładu cieszą się ogromną popularnością. Ponieważ nie należą do najtańszych, trzeba o nie odpowiednio dbać, by dłużej nam służyły i nie przenosiły bakterii na skórę. Podpowiadamy, czym najlepiej myć beauty blender.

Ponieważ beauty blender jest wykonany z gąbki, krem BB czy podkład pod makijaż łatwo wsiąkają w jego włókna. Nie trzeba wiele czasu, by zaczęły rozwijać się tam zarazki, które mogą zaszkodzić naszej skórze. Właśnie dlatego należy regularnie czyścić beauty blender. Zakup specjalistycznego środka to spory wydatek, ale istnieje kilka prostych, domowych trików na wyczyszczenie gąbeczki do makijażu.

Jak myć beauty blender?

Przede wszystkim beauty blender należy myć dość często, a najlepiej po każdym użyciu. Regularnie czyszcząc gąbeczkę, będzie można korzystać z niej nawet przez trzy miesiące. Później powinno się ją wyrzucić (nawet częste mycie nie usuwa całkowicie resztek kosmetyków ze środka). Kolejna ważna kwestia to temperatura wody. Beauty blender powinnaś myć pod chłodną, ewentualnie lekko ciepłą wodą. Ważne jest również, by czyścić go delikatnymi ruchami, aby nie uszkodzić włókien. Sama woda nie zmyje jednak pozostałości podkładu lub kremu BB. Konieczne jest zastosowanie środków myjących. Na szczęście, poza specjalistycznymi preparatami, dobrze sprawdzą się kosmetyki, których z dużym prawdopodobieństwem każda kobieta używa na co dzień.

Obraz

Czym najlepiej myć beauty blender?

Gąbeczka do makijażu jest dość delikatna, dlatego nie należy czyścić jej mocnymi środkami myjącymi. Musisz również pamiętać, że jest to produkt, którym dotykasz twarzy, a silna chemia może zaszkodzić skórze. Biorąc to wszystko pod uwagę, do mycia beauty blendera najlepiej nadają się delikatne kosmetyki.

Czym myć beauty blender? Fot. Genialne.pl
Czym myć beauty blender? Fot. Genialne.pl
  • szampon do włosów

Ten sposób jest od dawna wykorzystywany do czyszczenia pędzli. Dobrze sprawdzi się także w przypadku beauty blendera. Musisz jednak pamiętać, że szampon poradzi sobie z zabrudzeniami po kremie BB i lekkim podkładzie, ale może mieć problem z usunięciem pozostałości po ciężkim fluidzie.

  • mydło w płynie i olejek

Ten sposób mycia gąbeczek do makijażu jest uważany za najbardziej skuteczny. Mydło wymieszane z olejkiem wymyje zabrudzenia, nie niszcząc przy tym włókien. Musisz jedynie pamiętać, by wybrać mydło bez SLS. To silny detergent, który mógłby zaszkodzić beauty blenderowi oraz skórze twarzy.

  • płyn do naczyń i mikrofalówka

To najbardziej kontrowersyjny sposób mycia beauty blendera. Jest jednak bardzo popularny. Zwolenniczki tej metody radzą, by gąbeczkę nasączyć wodą z płynem do naczyń lub mydłem, a najlepiej zanurzyć w miseczce z wodą z drobiną detergentu. Następnie należy wstawić naczynie na 1,5 minuty do mikrofalówki.

Czym myć beauty blender? Fot. Genialne.pl
Czym myć beauty blender? Fot. Genialne.pl

Wcisnęłam słomkę w odpływ. Rozwiązałam w ten sposób irytujący problem

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także