PoradyLajfhakiNakładam na miotłę i przecieram wannę. Po osadzie nie ma śladu

Nakładam na miotłę i przecieram wannę. Po osadzie nie ma śladu

jak łatwo wyczyścić wannę, fot. Genialne
jak łatwo wyczyścić wannę, fot. Genialne
03.10.2023 14:47

Czyszczenie wanny to dla niektórych żmudna praca, gdyż wypolerowanie całej powierzchni zajmuje sporo czasu. Z tym trikiem będziesz w stanie zrobić to za pomocą kilku machnięć, a wszystko, czego potrzebujesz to miotła do podłogi.

Cotygodniowe sprzątanie łazienki to obowiązkowa czynność. Jednym z jej elementów wyposażenia jest wanna, która zajmuje sporą powierzchnię i czyszczenie jej może zająć nam sporo czasu. Dzięki poniższemu trikowi oszczędzisz sobie długich minut szorowania.

Jak łatwo wyczyścić wannę?

Do sprzątania wanny nie potrzebujesz żadnych specjalnych środków czyszczących, a jedynie popularnego kosmetyku. Mowa tutaj o piance do golenia, która świetnie radzi sobie z osadem i zaciekami. Często wykorzystujemy ją do czyszczenia płytek i baterii łazienkowych. W tym wypadku piankę musimy nałożyć bezpośrednio na włókna miotły i wetrzeć produkt w ścianki wanny. Już po kilku ruchach będziesz w stanie przetrzeć całą wannę, w związku z czym oszczędzisz sobie sporo pracy. Szorstka szczotka zadziała jak peeling na zabrudzoną powierzchnię i usunie cały osad. Ten genialny trik przyda się każdemu, kto nie lubi długiego szorowania, które nie zawsze przynosi pożądane efekty.

Jak łatwo wyczyścić wannę za pomocą pianki do golenia? fot. YT/Andrea Jean Cleaning
Jak łatwo wyczyścić wannę za pomocą pianki do golenia? fot. YT/Andrea Jean Cleaning

Jak usunąć żółte plamy z powierzchni wanny?

Z czasem na wannie zaczyna pojawiać się żółty osad, który ciężko usunąć przy standardowym oczyszczaniu. W takiej sytuacji warto wykorzystać produkt z apteki, którego najczęściej używamy do opatrywania ran. Mowa tutaj o wodzie utlenionej. Ona poza odkażaniem ma również działanie wybielające. Buteleczka kosztuje zaledwie kilka złotych, a starczy na wiele użyć. Do pojemnika z atomizerem przelej wodę utlenioną i spryskaj całą powierzchnię wanny. Pozostaw preparat na 30 minut, a następnie spłucz go ciepłą wodą. Efekt zobaczysz już po pierwszym zastosowaniu produktu! Alternatywą dla tej metody jest wykorzystanie kwasku cytrynowego, który podobnie jak woda utleniona, może wybielić zażółconą powierzchnię. Wystarczy rozpuścić torebkę kwasku w butelce z wodą, a następnie polać całą powierzchnię wanny. Pozostawiamy całość na kilkadziesiąt minut i spłukujemy ścianki ciepłą wodą.

Jak łatwo wyczyścić wannę za pomocą pianki do golenia? fot. Freepik
Jak łatwo wyczyścić wannę za pomocą pianki do golenia? fot. Freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także