×
Wirtualna Polska

Magiczna woda do storczyków. Oczyszcza z pleśni i wzmacnia

Okazuje się, że nie trzeba specjalistycznych środków, aby szybko odżywić rośliny. Wszystko, co mamy pod ręką w domu, w zupełności wystarczy, aby pobudzić je do wzrostu oraz uchronić przed zmarnowaniem. Sprawdź, jak zadziała magiczna woda do storczyków.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zazwyczaj, kiedy zauważymy, że nasze kwiaty nie są w najlepszej kondycji, to szybko stosujemy wymyślne preparaty chemiczne za miliony monet. Mimo to nie przynoszą oczekiwanego efektu, a nawet szkodzą roślinom, przez co sytuacja się pogarsza. Dlatego, zamiast tracić czas, nerwy i pieniądze zastosuj ten tani środek z apteki.

Czym jest cudowna woda do storczyków?

Sięgamy po nią, kiedy się skaleczymy, aby szybko zdezynfekować uszkodzoną skórę. Jednak na tym nie kończy się jej zastosowanie, a mowa o wodzie utlenionej. Warto zawsze wybierać tą o stężeniu 3%, ponieważ działa najbardziej skutecznie. Okazuje się, że zastosowana do roślin sprawdzi się równie dobrze, jak na skórze. Po pierwsze oczyści kwiaty, a po drugie wyeliminuje niebezpieczne dla nich choroby grzybowe oraz bakteryjne. Jednak można z powodzeniem stosować wodę utlenioną profilaktycznie, ponieważ zapobiegnie gniciu korzeni i atakom szkodników. Nawet w podłożu ze sklepu do storczyków mogą pojawić się ich jaja lub larwy. Natomiast storczyki w szklarniach mogą stać się ofiarą ślimaków.

Ta woda do storczyków, to prawdziwy gamechanger, fot. freepik

Ta woda do storczyków, to prawdziwy gamechanger, fot. freepik

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zobacz również: Weź z łazienki i rozpyl wokół siebie. Działa na komary jak DEET

Jak podlewać kwiaty wodą utlenioną?

Warto holistycznie wykorzystać działanie tego domowego preparatu. Szczególnie jeśli kwiat przestał rosnąć lub rośnie powoli, słabo kwitnie oraz traci intensywny kolor, jak również opada. Zaleca się stosować ją już od etapu przesadzania. Wystarczy przelać wodę utlenioną do butelki z atomizerem i spryskać korzenie rośliny. Podczas całego okresu wegetacji storczyka należy przygotować domowy specyfik do podlewania. Do jego przygotowania potrzeba zmieszać wodę utlenioną z wodą w proporcji 1:4, a następnie podlewać storczyki raz na 2 tygodnie. W ten sposób zostaną bardzo szybko pobudzone do wzrostu oraz wypuszczania nowych kwiatostanów.

Tak podlewany storczyk szybko odwdzięczy się kwiatami, fot. Genialne

Tak podlewany storczyk szybko odwdzięczy się kwiatami, fot. Genialne

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

O tym w uprawie storczyka na pewno nie wiesz

Regularne podlewanie jest kluczem do sukcesu, czyli pięknych kwiatów. Zaleca się, aby nawet codziennie zraszać storczykowi liście, ponieważ jako egzotyczna roślina jest naturalnie do tego przystosowana. Warto też zanurzać bryłę korzeniową rośliny w wodzie na 15 minut raz na 2 tygodnie.

Zobacz również: Dodaj odrobinę do wody i podlej fikusa. Odwdzięczy się nowymi liśćmi!

 

 

 

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować