Balkon i ogródNasącz wacik i przetrzyj ramy okna. Prostą drogą pozbędziesz się ohydnego problemu

Nasącz wacik i przetrzyj ramy okna. Prostą drogą pozbędziesz się ohydnego problemu

ocet na komary, fot. Genialne
ocet na komary, fot. Genialne
28.07.2023 11:30

Jeżeli zmagasz się z problemem niechcianych owadów w swoim domu, mamy idealne rozwiązanie. Bez względu na to, jakie latające robactwo ci dokucza, oto sposób, który skutecznie je odstraszy. Owady nie cierpią tego nieszkodliwego dla ludzi zapachu. Poznaj, jak wykorzystać ocet na komary, aby raz na zawsze pozbyć się gryzących nieproszonych gości.

Lato to czas, kiedy ich obecność szczególnie nam dokucza. Bzyczą, latają wokół i okropnie gryzą. To prawdziwe utrapienie, nic więc dziwnego, że chcemy się ich jakoś pozbyć. Poznaj, jak skuteczny jest ocet na komary i jak najlepiej go zastosować.

Jak wykorzystać ocet na komary?

Zanim dowiesz się, jak zastosować ten domowy sposób na komary, warto byś wiedział, że możesz zyskać dwa rezultaty w jednym. Ocet to również doskonały produkt do czyszczenia okien, nadaje im blasku, a białym ramom intensywnego koloru. Dzięki swoim właściwościom, po zmieszaniu z wodą staje się idealnym, bezsmugowym środkiem do mycia okien. Nie pozostawia żadnych śladów, nawet jeśli użyjesz go w nadmiarze. Jako środek czyszczący, ocet jest antybakteryjny i nietoksyczny, więc nie szkodzi dzieciom ani zwierzętom domowym. Nie pozostawia również chemicznych smug na oknach, a jego cena jest znacznie niższa niż typowych sklepowych alternatyw. Pamiętaj jednak, że mówimy tutaj o białym occie destylowanym. Nie używaj octu jabłkowego, ponieważ nie przyniesie on takiego samego efektu.

Ocet na komary to najskuteczniejsza metoda, fot. freepik
Ocet na komary to najskuteczniejsza metoda, fot. freepik

Nanieś ocet na ramy okienne, a wszelkie latające szkodniki znikną

Potrzebujesz tylko butelki z rozpylaczem, białego, destylowanego octu i odrobiny wody. Najpierw zmieszaj ocet z wodą w proporcjach 50/50, a następnie przelej swoją miksturę do butelki. Teraz wystarczy, że spryskasz swoje okiennice zawartością butelki. Przy okazji możesz skorzystać z właściwości czyszczących octu i umyć szyby. Prawdopodobnie z czasem tak polubisz to rozwiązanie, że zapomnisz o innych, sklepowych środkach do mycia okien. A fakt, że owady będą się trzymały z dala, jest niewątpliwą zaletą, którą ocet wygrywa nad wieloma innymi środkami. Jeśli wolisz, możesz wykorzystać szybszy sposób, po którym nie będziesz musiał przecierać szyb. Wystarczy, że nasączysz wacik octem i przetrzesz ramy okien. Murowany równie skuteczny efekt!

jak odstraszyć muchy i komary z domu fot. genialne.pl
jak odstraszyć muchy i komary z domu fot. genialne.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także