PoradyLajfhakiNatnij na krzyż. Skórka z pomidora zejdzie bez wrzątku

Natnij na krzyż. Skórka z pomidora zejdzie bez wrzątku

skórka od pomidora fot. genialne.pl
skórka od pomidora fot. genialne.pl
Adrianna Trusiuk
29.08.2023 10:45

Lima, malinowe, śliwkowe, rosamunda — w sierpniu, wybór pomidorów może przyprawić o ból głowy. Chcąc zatrzymać smak lata na dłużej, wielu z nas przygotowuje przetwory pomidorowe. Jeśli chcesz zaoszczędzić nieco czasu na obieraniu skórki od pomidora, wypróbuj ten rewelacyjny trik.

Sezon na pomidory zaczyna się w lipcu, a kończy w okolicy października. Najlepiej smakują jednak w środku sezonu, który wypada w sierpniu. To właśnie wtedy są słodkie i soczyste. Warto jeść je możliwie jak najczęściej, bowiem takie pomidory to prawdziwa bomba antyoksydantów, które zwalczają wolne rodniki. Jeśli skórka od pomidora wywołuje u ciebie niestrawność, pozbądź się jej w najprostszy możliwy sposób. Wrzątek nie będzie potrzebny.

Natnij i włóż do mikrofalówki. Skórka z pomidora zejdzie bez problemu

Skórka od pomidora to bogactwo witamin, jednak nie każdy powinien ją jeść, zwłaszcza osoby borykające się z niestrawnością i małe dzieci. Jak pozbyć się jej w prosty sposób? Najpopularniejsza metoda polega na nacięciu skórki i polaniu jej wrzątkiem. Skórka schodzi bez problemu. Niestety, ta metoda ma sens tylko wtedy, kiedy potrzebujemy jednego bądź kilka pomidorów. Kiedy przyjdzie do obrobienia kilku kilogramów, zajmie to mnóstwo czasu.

Skórka od pomidora, fot. Unsplash
Skórka od pomidora, fot. Unsplash

Jest jednak jeszcze jeden sposób, o którym mało kto wie. Jeśli masz w domu mikrofalówkę, natnij skórkę pomidorów, a następnie, włóż je do mikrofalówki i włącz ją na co najmniej minutę. Daj warzywom nieco ostygnąć i ściągnij z nich skórkę. Zejdzie w sekundę.

Przygotowanie najprostszego przecieru pomidorowego — praktyczne porady

Po ściągnięciu skórki możesz zabrać się za przygotowanie przecieru. Obrane pomidory wrzuć do dużego garnka. Jeśli masz w domu blender, nie musisz ich kroić. Wstaw je na gaz i gotuj przez przynajmniej godzinę, co jakiś czas mieszając. Kiedy zmiękną i puszczą sok, podkręć gaz, aby nadmiar wody wyparował, a sos nieco zgęstniał.

Skórka od pomidora, fot. Unsplash
Skórka od pomidora, fot. Unsplash

Pod koniec gotowania, posól przecier i dodaj do niego dwóch magicznych składników — cukru i cynamonu. Cukier sprawi, że pomidory nie będą tak kwaśne. Z kolei cynamon podkreśli smak przecieru. Nie dodawaj go dużo. Na litr przecieru wystarczy 1/3 łyżeczki. Smak przyprawy będzie niewyczuwalny. Na końcu, zblenduj przecier i przelej go do wyparzonych słoików.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także